Mały problem z ikonką :)

Mam takie pytanie. Mam neostradę i łączę się autoconnectem. Po uruchomieniu systemu kiedy autoconnect się połączy ikona połączenia w systrayu pojawia się czasem od razu, czasem po kilku minutach a czasem po kilku godzinach… Jaki może być tego powód? :smiley:

Nie masz włączonego ukrywania ikon w tray’u?

Jeśli masz Windowsa XP:

PPM na pasku zadań --> Właściwości --> Ukryj ikony nieaktywne (Dostosuj…)

I wybierasz, które ikony mają być zawsze ukryte, które zawsze widoczne, a które ukryte gdy nieaktywne.

To nie o to chodzi, tej ikonki nie mam nawet w nieaktywnych ikonach, po prostu dopiero pojawia się po jakimś czasie.

tray2fl.jpg

W Autoconnect masz coś takiego jak autoukrywanie się po 10 sekundach nieaktywności. Możesz mieć to włączone przypadkiem. Sprawdź to w jego opcjach. By się pokazał, gdy jest ukryty, wciskasz Ctrl+F11.

nie mam tego zaznaczonego, poza tym nie chodzi mi o ikonkę autoconnecta, tylko ikonkę połączenia, te 2 komputerki, której właśnie nie mam na screenie który wkleiłem, a pojawi mi się w trayu zapewne później…

Start -> Panel Sterowania -> Połączenie sieciowe -> Prawoklik na połączenie -> Właściwości -> Pokaż ikonę w obszarze powiadomień podczas połączenia - sprawdź, czy masz to zaznaczone.

Mam zaznaczone. Ale zauważyłem właśnie teraz jak wszedłem w połączenia sieciowe, że mimo iż jestem połączony, stan połączenia jest “rozłączono”, mimo iż mam połączenie z internetem przez autoconnecta :?

A rozłącz i połącz się ponownie :?

Właśnie teraz pojawiła się ikonka w trayu, tak jakbym dopiero się połączył. W sumie nie sprawia to żadnego problemu w korzystaniu z komputera i internetu, ale wydaje się dziwne :?