''mały problem'' z Realtek'iem - konfiguracja audio HD

witam. mam takie zapytanie, a w sumie i problem, dziś zrobiłem sobie format kompa i jak instalowałem sterowniki do płyty głównej to tam wiadomo jest Realtek(ster od dżwięku), po zainstalowaniu ikonka Realteka nie pojawia mi się w tray’u ale tym się mało zdziwiłem, pomyslałem sobie że jak zaczne podłączać kabelki od głośników X-540 to po podłączeniu jednego kabelka wyskoczy GIGABYTE TECHNOLOGY>WEJŚCIE/WYJŚCIE AUDIO i tam sie pojawi który kabelek dopasować(tak zawsze miałem po formacie jak robiłem) jednak dzisiaj było inaczej, po podłączeniu nic sie nie pojawiło, dopiero gdy wszedłem do panelu sterowania i klikłem w Realtek - konfiguracja audio HD i wtedy podłączyłem kabelek to wyskoczyło okienko co gdzie mam podłączyć. Wiecie czym to jest spowodowane?po kazdym restarcie kompa ikonka mi się chowa w trayu tzn jej nie widać, nawet jak PPM robię start>właściwości>pasek zadań>dostosuj>menedżer Realtek Audio i tu jest zroboiny zawsze widoczny to i tak znika, dlaczego tak jest?nie próbowałem reinstalować sterów od dźwięku bo dźwięk mam ale zastanawia mnie to dlaczego tak jest, czemu tak wyszło z tym podłączaniem i czemu nie ma tej ikonki w trayu?

PPM na wolnym miejscu paska zadań - zaznacz ( zaptaszkuj) Zablokuj pasek zadań..

mam tak zrobione od początku formata i nic nie pomogło;/

A stery chipsetu zainstalowałeś ? Jeżeli robiłeś format , to powinieneś zainstalować stery chipsetu - możesz je znaleźć na stronie producenta płyty głównej ) restart , ( w zależności od systemu i servis packa jaki masz na kompie -musisz doinstalować poprawkę kb 8881111 - restart kompa ) teraz zainstalować sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej ( bo o taką Ci najprawdopodobniej chodzi )

mam wszystkie stery od płyty głównej, mam stery od dźwięku, żadne poprawki mi nie są potrzebne. nie mam w msconfig pliku RTHDCPL.exe a ten jest od dźwięku, od tej ikony menedżera Realteku, czyściłem autostart i tego nie mam więc jak mogę ponownie to ustawić?

DOBRA JUZ ZNALAZŁEM, TEMAT ROZWIĄZANY. MOŻNA ZAMKNĄĆ

http://www.microsoft.com/downloads/deta … b3b0fd3d86 - pobierz i zainstaluj…

I daj znać…

nie pobieram i nie instaluje, problem rozwiązany. Pozdrawiam