Mały problem z siecią WiFi - smart tv i Internet

Witam,
Mam mały problem, a mały, ponieważ rzadko występuje, a jak już, to wieczorami. Niestety, wczoraj i kilka dni temu, gdy na górze (bo mam dom jednorodzinny), domownicy oglądają filmy na Netflixie lub po prostu filmy w necie, to na dole internet chodzi bardzo wolno, że ping pokazuje ponad 150ms. Mam światłowód 1GB/s od Orange z routerem FunBox 3. Do tego jest podłączony router TP-Link i pełni rolę AC. I są dwie sieci. Zastanawiam się, czy repeater coś da, przecież do też WiFi a ciągnąć przez korytarz kabel (na górze jest AC na korytarzu), to nie jest dobrym rozwiązaniem. Czy można podłączyć smart TV przez LAN? Wiem, że repeatery mają wejście LAN, ale czy coś takiego pomoże?

Jeżeli twój TV ma wejście na kabel sieciowy to jak najbardziej wpięcie kabla pasuje.

Po co Ci dwie sieci? Jedna to z Funboxa a druga z TP-linka? Zobacz czy czasem nie nadają na tym samym kanale lub sąsiednim

Aby nie obciążały mi tej z funbox 3. Nie wejdę na router TP-LINK, gdy jest wyłączony DHCP a próbowałem.

To nie jest mój TV, tylko domowników mieszkających na górze. Czy TV ma LAN, pewnie ma. A czy będzie obciążać WiFi, gdy podepnę do takiego repeatera?