Mały problem z zablokowanym portem

No więc za bardzo nie wiedziałam, jak nazwać ten wątek. Ale chodzi mniej więcej o zablokowany port (tak podejrzewam).

Napiszę w skrócie, o co chodzi: No więc jeszcze w poniedziałek mogłam normalnie posiedzieć sobie na chacie flash-chat, jednak, gdy pewien kolega mnie z niego wyrzucił (nie narozrabiałam ;)) nie mogłam już się na niego zalogować. Miałam małe problemy z internetem, nie mogłam także podłączyć się do gg, ale gdy już się to unormowało, chat dalej nie działał. Poszperałam trochę o tym, jednak nie znalazłam rozwiązania. Na stronie pomocy na flash-chat była tylko jednak informacja na tem temat:

P: Czemu nie mogę połączyć się z żadnym czatem?

O: Do działania czata niezbędna jest możliwość nawiązywania połączeń na porcie 6667. Sprawdź, czy Twój firewall pozwala na nawiązywanie takich połączeń (instrukcja postępowania jest różna, w zależności od oprogramowania). Ostatecznie przyczyną może być blokada tego portu przez administratora Twojej sieci lokalnej.

Żródło: http://www.flash-chat.pl/help/faq.php

Poza zaporą systemu Windows nie mam żadnego Firewalla, jedynie antywirus Avast, ale on to chyba niewiele może ^^. Wydaje mi się, że Administrator nie zablokował tego portu. Internet mam z pobliskiej kafejki, nie wiem, kto jest ich dostawcą - kablówka. NIe wiem, czy ma coś do tego karta sieciowa, ale aktualnie mam: Karta Fast Ethernet zgodna z VIA

Jestem w tym trochę zielona, więc prosiłabym o bardziej szczegółową pomoc :wink:

Sorka, jak to spam, ale nie wiedziałam, gdzie umieścić ten temat, jakby co, to przenieść lub podac linka do sensownej i szczegółowej pomocy i zamknąć (proszę, tylko nie podawać mi www.google.pl, bo już szukałam) :wink:

Taki błachy problem, ale jednak trochę ważny dla mnie, więc jak ktoś wie, co robić, to proszę o pomoc :wink:

Możliwe, że zbieg okoliczności (z tym wyrzuceniem). W tym czasie mogły właśnie następować zmiany w konfiguracji sieci i właśnie blokada portu 6667, zacznij więc od pytania do administratora sieci.