Mały problemik z Windowsem ( brakujące pliki ? )

Witam :wink:

Mam mały problem z moim windowsem (XP), otóż: Aktualnie po botowaniu wyświetla się napis ,proszę czekać’’ po chwili dopiero przerzuca do okienka logowania, po wpisaniu hasła i kliknięciu Enter, długo władowuje ustawienia użytkownika, po czym pojawia się sama tapeta, a dopiero po tym pozostałe elementy ( start, ikony )

Zdaje mi się że to moze być problem z jakimiś uszkodzonymi plikami, ponieważ wczesniej miałem problem z chłodzeniem i procesor się przegrzewał, po czym wyłączał sam komputer w środku pracy, a z tego co wiem, takie nagłe offy działają dość niszczycielsko na windowsa.

Proszę o jakiekolwiek porady, jeżeli wystąpi taka potrzeba wkleje logi z czego trzeba

Możliwe, że przyczyną, jak sam powiedziałeś są te nagłe offy. Nie wiem czy pomoże, ale ja w takim wypadku spróbowałbym przywracania systemu. Jak nie pomoże to uruchom ponownie komputer, wyjdź w BIOS (Del, F12? Powinno pisać w menu płyty głównej) i jako pierwszy element rozruchowy ustaw płytę CD/DVD. Teraz jeszcze raz uruchom komputer z włożoną płytą systemową (XP). Powinien uruchomić się instalator systemu XP ™.

Uwaga! Czasami do uruchomienia płyty potrzeba naciśnięcia jakiegoś klawisza. Nie zrobisz tego klawiaturą USB. Potrzebna do tego jest klawiatura ze starą okrągłą przejściówką.

Po uruchomieniu instalatora, zamiast opcji Zainstaluj system Microsoft Windows XP wybierz: “Napraw -=-=-=-=-=-=-=-=-XP™”. Następnie postępuj zgodnie z poleceniami instalatora. Jeżeli nie pomoże chyba będzie potrzebny format :?: :smiley:

Windows XP jest takie że aby naprawić musi być doszczętnie zniszczony tak że niema go i dopiero przywróci go z plików zapasowych

chyba że puścisz chkdsk on usunie te pliki lub naprawi sektroy

c:->PPM-> właściwości->narzędzia->sprawdz

wrzuć płytkę z windows, start lub ctrl+alt+del/uruchom/sfc /scannow

koszmos , nazwij temat konkretnie. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978