Mały rozmiar Gimpa i innych programów na tablecie


(Chrrupka) #1

Witam, mam problem z rozmiarem gimpa i innych programów na tablecie z Windowsem 8.1. Otóż okna są tak małe, że nie jestem w stanie bez problemu nacisnąć na jakąkolwiek ikonkę, nie mówiąc już o bardziej szczegółowych opcjach. Zmieniałam już rozdzielczość ekranu, wielkość okien w standardowych ustawieniach Windowsa jednak wielkość okien programów pozostaje bez zmian :frowning: Konkretny model mojego tabletu to KIANO intelect 8,9. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? :slight_smile: Dołączam zdjęcie jak to wygląda.

post-274896-0-44715700-1424991993_thumb.


(Azi) #2

Nikt Ci nie za bardzo pomoże, jak Ty chcesz pracować w programie graficznym na tak małym ekranie? To nie wina tabletu ani GIMP-a, tak się po prostu nie da, to tak jakbyś chciała wykadrować oko na znaczku pocztowym żyletką i pędzelkiem - teoretycznie się da ale efekty będą opłakane…

Z tabletem i GIMP jest wszystko w porządku, nie sądzę aby kiedykolwiek przeskalowali ten interfejs (tak, te okno, co wskazujesz palcem to jednocześnie rodzaj interfejsu) w ten sposób, by można go było obsługiwać palcem i edytować zaawanowaną obróbkę obrazu. Nawet nie podepniesz go po monitor/telewizor - brak wyjścia video (w/g specyfikacji, może się różnić - choć wątpię). Każdy laptop 15 cali rozwiąże połowę Twoich problemów, tyle co do rzeczywistości.

Pozdrawiam,


(=Bogdan=) #3

Może jakiś rysik ułatwił by tobie trochę twój problem.


(aro1978) #4

Może jakimś rozwiązaniem byłoby użycie myszy. Wtedy kursorem dało by radę trafić w przycisk.


(system) #5

Akurat Gimp jest pod tym względem elastyczny.

 

http://gimpforums.com/thread-gimp-under-windows-on-qhd-resolution?page=2

 

Jakiś ludek nawet dał big theme: http://gimpforums.com/attachment.php?aid=4568

Fakt jego wizja wyglądu dla mnie jest paskudna ale nic nie przeszkadza samemu zrobić sobie theme czy poszukać w necie ładniejszego.

 

Tu jest fajniejszy theme: http://gimpforums.com/attachment.php?aid=4570


(Azi) #6

Co nie zmienia faktu, że praca z jakimkolwiek obrazem pod 8-mio czy 9-cio calowym tabletem jest kompletnie bez celu, na czym jeszcze będziemy edytowali i obrabiali fotki z wakacji - na smartwatch-ach ? Coćby nie wiadomo kto i jaki temat wymyślił nic tego nie zmieni. Chyba, że jakieś super/hiper makra będą i tylko odpalane z automatu.


(Chrrupka) #7

Nie pytałam co sądzicie o obróbce zdjęć na tablecie tylko czy można powiększyć okna programów, jak zaznaczyłam nie chodzi mi tylko o gimpa. Podałam jego przykład, ponieważ używam go codziennie na laptopie, jednak wolałabym na tablecie. Używam podstawowych funkcji, zmiana kontrastu, nasycenia czy dodanie znaku wodnego nie wymaga wielkiego ekranu.