Mały, TANI hosting z możliwością kilku stron (najlepiej przynajmniej 2-3 IP)

Jak w temacie,
byłbym wdzięczny za pomoc w wyszukaniu takiego mikrusa, który by mógł obsłużyć kilka stron (do 5).

Uprzedzając oferty hostingu po 50-500 GB SSD i 999 zł, promocyjnie1 zł w pierwszym roku, to zaznaczam, że chodzi o grzecznościowe uporządkowanie zaplecza dla znajomego. Ma “5 stron” (dużo powiedziane, łącznie to niecałe 500 MB zajmują te jego blogo-poradniki razem), ale trzyma je na jednym IP (serwerze) ze stroną firmową (firma lekko garażowa :wink: ).

Teoretycznie mógłbym kupić na Alegro jakieś hostingi po 10 zł rok za jedną stronę, ale to pieruńsko niewygodne mieć 5 paneli i raczej się mu to nie spodoba (dwa jeszcze zaakceptuje) :wink:

Gdyby ktoś miał pomysł, może być nawet za granicą, to wtedy się tylko część przeniesie, to bym był ogromnie wdzięczny :wink:

Ale po co 5 IP? Nie można podpiąć pod serwer kilka domen?

Można i tak właśnie ma, ale Google jest libertynem i lubi różnorodność, tzn. ~różne ip_> różni autorzy _> lepsza budowa pozycji w Google :wink: Czy przy tak małej liczbe stron efekt będzie, to już nie wiem :wink:

Czyli domeny z hostingiem współdzielonym to z góry przegrana walka z Google?

1 polubienie

Prawdopodobnie nie :wink: Nie przy takiej drobnicy, ale cóż poradzić.
Wymyślił, ze chce mieć z różnych IP, zapytał, to i ja pytam. Ostatecznie doradzę mu żeby nie ruszał lub przeniósł tylko 1-2 blogi na Allegrowe mini hostingi :wink: Tylko im więcej kont, tym więcej rzeczy może popsuć i będzie…

Może on zna / zapamiętuje na pamięć IP i nie jest w stanie pamiętać wyrazów i stąd może prośba…

Niby są ludzie co po wypadkach nie widzą różnic w ludzkich twarzach.

Zawsze możesz podzwonić po firmach hostingowych i zapytać ile taka zabawa w indywidualną ofertę będzie cię kosztowała, oraz czy ma to sens. Myślę, że najlepiej ci w tym temacie doradzą.

Kupujesz kilka różnych hostingów w różnych miejscach byle cron działał, przez crona robisz skrypt do synchronizacji plików (dowolną wybraną metodą) i sterujesz treścią z głównego serwera :slight_smile:

2 polubienia

Cron i rsync :smiley: Niezłe druciarstwo :smiley: ale pewnie by to zadziałało :smiley:

Jakby się pachać w dedykowane IP to niby rocznie wyjdzie za 1 od 120 złotych (niby jakaś strona oferuje za 10 złotych miesięcznie) do nawet 360 złotych (godaddy.com) - nie dałem rady ustalić czy koszt razy 3 jak potrzeba by niby z 3 (360 - 1080 zł).

No jak wymagania są:

  • różne IP
  • niski budżet

to nie bardzo widzę jakąś rozsądną alternatywę :smiley: A można nawet udawać, że w razie padu jednego providera reszta stron będzie działać :laughing:

1 polubienie

Już widzę kogoś, kto przy FTP się gubi, w cronie :wink:

Wiesz w ramach granic ROZSĄDKU - jak powiem, kup sobie 5 stron w home (lub innym) za 5 x 15 zł rok, to usłsyzę: OK stówka może być za rok. Tylko jak dodam, w drugim roku zapłacisz 5 x 350, to efekt będzie : popier… Cię 2k za hosting?

Przede wszystkim wyjaśnij że ten sam adres ip nie obniża pozycji Google żeby było warto cudowac z różnymi hostingami :slight_smile:

1 polubienie