Mały transfer danych

Witam-mam problem-otóż mam internet w plusie 100 MB miesięcznie (na przesłanie,i odebranie 100 mb łącznie)-i 2 dni korzystam już z internetu w telefonie tzn. czytam po kilka artykułów na f1.pl,korzystam z mobilnej poczty m.o2.pl oraz mam widget pogodowy,który 2 razy dziennie łączy się z siecią,i pobiera pogodę-I chodzi o to,że gdy zrobię te same operacje na komputerze-to prześle kilka megabajtów ( MB0 przez internet-a wbudowany w telefon ( Avila ) LICZNIK DANYCH pokazuje wychodzące: 662 kb. przychodzące 2.0 MB-i dziwi mnie,że taka mała ilość danych została przesłana-czy ten licznik danych nie “oszukuje” ???czy ma ktoś net w fonie-i ma taką sytuację-bo mam abonament-i gdy przekroczę-to nie chce płacić,ze to,że licznik mnie oszukał-i pytanie CZY MOŻLIWE ABY PRZEZ 2 DNI KORZYSTANIA Z INTERNETU PRZESŁAŁO SIĘ TAK MAŁO DANYCH :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: proszę o odpowiedź :shock:

zainstaluj sobie antywirusa jakiegoś a ajk przekroczys z to powinien rzzyjść SMS że wykorzystałeś

Nie ma co panikować. Internet “w komórce”, przez WAP to taki specjalny wynalazek, żeby zminimalizować pobieranie danych. Bo to, póki co gdzieniegdzie jest jeszcze bardzo drogie, a jak tanieje to powoli.

Pobierając dane “po WAPie” pobierasz specjalnie spreparowane wersje stron. Mniej tekstu, mniej formatowania - czyli “chudszy” kod html (czy tam xthml dla WAP), kompresja, mniej i mniejsze obrazki. Ot i cała tajemnica.