Mały transfer danych

(Pawlo3000) #1

Witam-mam problem-otóż mam internet w plusie 100 MB miesięcznie (na przesłanie,i odebranie 100 mb łącznie)-i 2 dni korzystam już z internetu w telefonie tzn. czytam po kilka artykułów na f1.pl,korzystam z mobilnej poczty m.o2.pl oraz mam widget pogodowy,który 2 razy dziennie łączy się z siecią,i pobiera pogodę-I chodzi o to,że gdy zrobię te same operacje na komputerze-to prześle kilka megabajtów ( MB0 przez internet-a wbudowany w telefon ( Avila ) LICZNIK DANYCH pokazuje wychodzące: 662 kb. przychodzące 2.0 MB-i dziwi mnie,że taka mała ilość danych została przesłana-czy ten licznik danych nie "oszukuje" ???czy ma ktoś net w fonie-i ma taką sytuację-bo mam abonament-i gdy przekroczę-to nie chce płacić,ze to,że licznik mnie oszukał-i pytanie CZY MOŻLIWE ABY PRZEZ 2 DNI KORZYSTANIA Z INTERNETU PRZESŁAŁO SIĘ TAK MAŁO DANYCH :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: proszę o odpowiedź :shock:

(bibut) #2

zainstaluj sobie antywirusa jakiegoś a ajk przekroczys z to powinien rzzyjść SMS że wykorzystałeś

(goomish) #3

Nie ma co panikować. Internet "w komórce", przez WAP to taki specjalny wynalazek, żeby zminimalizować pobieranie danych. Bo to, póki co gdzieniegdzie jest jeszcze bardzo drogie, a jak tanieje to powoli.

Pobierając dane "po WAPie" pobierasz specjalnie spreparowane wersje stron. Mniej tekstu, mniej formatowania - czyli "chudszy" kod html (czy tam xthml dla WAP), kompresja, mniej i mniejsze obrazki. Ot i cała tajemnica.