Mały upgrade PC

Siemka, jestem z tych co nie grają w jakieś nowsze gierki ale jak już mi się coś spodoba to muszę w to zagrać, mianowicie gierka Rust, jednakże trochę chyba wymagań nie spełniam i zastanawiam się co mógłbym zupgradować w moim gruchocie.

image

image

image

image

Ciekawa sytuacja, pokazane jest ze ma 1330 a kosc ma 2666.

Procesor nie obsługuje takiego taktowania, więc kość będzie pracować wolniej

DRAM Frequency mnożymy przez 2 :slight_smile:

(DDR - double data rate)

A do wymiany (upgrade) w pierwszej kolejności grafa. Na jaką? Wszystko zależy od budżetu.

Poza tym w minimalnych wymaganiach Rusta jest 10GB RAM:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2020-10-05_11-33-40

Ja bym sobie odpuścił, albo czeka cię wymiana całej skrzynki. Rust jest piekielnie słabo zoptymalizowany. Nie grałem w niego od lat i niedawno włączyłem na konfiguracji RTX2070 super, Ryzen 2700x, 32GB RAM, dysk NVME i samo załadowanie gry to jest chyba ponad minutę. Później jakoś to chodzi, ale zdarza się, że gdzieniegdzie chrupnie na ultra detalach :wink:
U kumpla na konfiguracji gtx1060, 16GB RAM i zwykłym SSD po wybraniu serwera można iść spokojnie na piwo do pubu :joy: a później jest pokaz slajdów i trzeba mocno ciąć detale :wink:
Ta gra to koszmar.

Rust to widzę wymagania ma jakieś z pupy.

Ram do 16GB i RX580 lub z nowych gtx 1650 SUPER/1660 SUPER.

Tak, kość na pewno wrzucę jeszcze jedną 8mkę taką samą. Czyli z propozycji grafik to rx580 i te dwa gtxy, jeszcze jakieś pomysły fajne?

Ogólnie wszystko wymienić. :wink:
Procek musisz dać minimum 4/8 czyli najlepiej Ryzen 3100, ew. 1600/1400 jak za grosze znajdziesz.
Grafika, szczególnie jak dasz FHD, udusi się, max 900p i srednio niskie/ Wypadałoby te 1650Super dać, rx 580 jest gorący, łatwo też trafić używaną koparkę. Jednak przy niewielkiej różnicy w cenie cena/jakość wychodzi najlepiej wybór 1660Super.
Ram do 16 rozbudować no i obowiązkowo SSD.