Maly zielony pasek w prawym dolnym rogu wideo

Czasem na niektorych filmach czy anime mam taki jakis dziwny migajacy maly pasek gdzies takiej wielkosci |=============| w prawym dolnym rogu ekranu jak mam wlaczony film na pelnym ekranie (zaobserowalem to tylko na filmach panoramicznych) ktos wie czemu on sie pojawia ? czy to jakis feler pliku wideo czy moze cos z moimi kodekami ?? uzywam FFDshow

Hej !!

Najbardziej prawdopodobne jest to, że pliki są nieco źle skodowane. Najlepiej sprawdź, przy odtwarzaniu których filmów istnieje opisywany problem, a później wrzuć je do przeanalizowania do AVICodec’a, którego znajdziesz na Vortalu. Jeżeli filmy będą kodowane w różnych formatach video, to prawdopodobnie są w nich błędy.

Jeśli natomiast problem dotyczy tych samych formatów plików, to polecam doinstalować do systemu najnowszą wersję DivX’a, którą znajdziesz TUTAJ.

A jakiego używasz player’a do oglądania filmów ?? Czy jest w nim możliwość zmieniania wielkości oglądanego filmu ?? Jeśli tak, to zmniejsz nieco obraz - czy zielony pasek jest nadal widoczny ?? Jeśli po tym zabiegu zniknie, to na bank jest to wina kodeków, więc przyda się doinstalować DivX’a.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

  1. Player to Cinema Player 1.5.3

  2. sprawdzialem tylko 2 pliki z dwoch epkow roznego anime i obydwa sa kodowane kodekiem

Death Note:

Video : 145 MB, 905 Kbps, 23.976 fps, rozdz. 704*396 (16:9), XVID = XVID Mpeg-4, Obsługiwane

D.Gray-man:

Video : 149 MB, 903 Kbps, 23.975 fps, rozdz. 704*396 (16:9), XVID = XVID Mpeg-4, Obsługiwane

Tak jest ale niechce zmieniac proporocji obrazu bo jest ustawiony na taka rozdzielczosc jaka ma byc czyli rozmiar orginalny ale jak zmienie proporocje obrazu z 16:9 na 4:9 to nadal jest ten pasek…

zmniejszylem obraz i pasek jest nadal widoczny (btw zapomnialem dodac ze czasem zamiast pasek pojawiac sie w prawym dolnym rogu pojawia sie w lewym gornym rogu ale wtedy jego kolor to nie zielony tylko bialy)

Jakos nie usmiecha mi sie instalowac oficjalnego DivXa >.>

Hejka

Wpisz w :google:

NarQ

Rarer XP! !!

Myślisz ze google wyszuka te najlepsze ?

LOL to się mylisz :shock:

Hmm… bywało że film kodowany Xvid’em dekodowany przez ffdshow miał właśnie irytujące ‘paski’.

Przy dekodowaniu samym Xvid’em pasków nie było.

‘Efekt’ występował na niektórych wersjach ffdshow.

SoNiC , z której wersji ffdshow korzystasz?

Czy ‘paski’ występują przy odtwarzaniu w VLC albo SMPlayer (MPlayer)?

niewiem nigdzie niepisze jaka to jest wersja ale plik instalacyjny ktory mam na dysku nazywa sie ffdshow-20050117.exe (zawsze z niego kozystalem i nigdy niemialem problemow nawet na dosc leciwym sprzecie celeron 466mhz i amd-k6 - 266mhz )

tak sprawdzilem na obydwoch programach i paski wystepuja tak samo albo prawym dolny rog i zielony pasek migajacy (czasem mignie na fioletowo) albo lewy gorny rog i bialy migajacy pasek.

dodam jeszcze ze anomalia ta wystepuje tylko na FullScreenie