Mam 10 mb/s a pobiera mi się z prędkością max 120kb/s

Mam 10 mb/s a pobiera mi się z prędkością max 120kb/s

orange.thumb.png.b4668d9154a2a7ae8df988f

Nie rozumiem w czym problem - masz 10 milibitów na sekundę, a pobiera Ci z prędkością 120 kilobitów? To powinieneś się cieszyć.

Zanim kliknąłem na wątek na myśl mi przyszedł Orange. Otwieram i jest Orange.

Ja mam teoretycznie 300Mbit/s a bardzo często nie da się w nic pograć przez sieć, taka jest prędkość netu od nich i to po światłowodach. Przed założeniem światłowodów jakość jeszcze to było.

10 czy 300 mb/s to zwykłe oszukiwanie ludzi. I tak nieźle ci pobiera.

 

Przedrostki i jednostki to nie jest Twoja “mocna strona” .

10 Mb/s u dostawcy internetu to 10 000 000 b/s = 1220 kB/s = 1,2 MB/s 

10 Mb = 10 485 760 b

Twoja też nie, sprawdź ss’a i zobaczysz że wynik masz w Mb więc masz 1/10 downloadu.

Do autora:

Zadzwoń do pomocy technicznej bo masz ewidentnie zaniżony transfer. Na forum nikt Ci nic nie poradzi. Chociaż szczerze wątpię byś coś załatwił w orange.

Dla porównania też mam 10Mb/s a oto mój wynik (lekkie obciążenie sieci więc nie jest to max transfer):

5687d9134a382_Beztytuu.thumb.png.f981027

@Fizyda 

Oświeć mnie gdzie to w moich obliczeniach jest błąd ? 

Te 10 Mb/s operatora to tak naprawdę : 10x(1000/1024)^2 = 9,54 Mb/s

Przecież Areh sobie kpi .

Ty mnie chcesz uczyć jednostek ? Naprawdę ?

1000 to jednak nie tyle samo co 1024 .

Co to z tego , że np. dysku pisze 1 TB ? Jak w rzeczywistości to 931 GB (93 GB to np. 4 filmy BD) = 0,91 TB .

10 [Mb/s] / 8 = 1.25 [MB/s]

Dlaczego? Bo 1 B-bajt to 8 b-bitów.

1M to 1024 [j] - tak jest w informatyce bo masz system dwójkowy i nic tego nie zmieni, żaden operator nie oferował nigdy szybkości innych niż te która są potęga liczby 2.

Co do przykładu z dyskiem uśmiałem się niesamowicie, bo to miał być suchar tak?

Nie? To by tłumaczyło czemu porównujesz przestrzeń dyskową do prędkości internetu które nie mają ze sobą nic poza używanymi jednostkami wspólnego.

Mała poprawka. TP/Orange nie oferuje dostępu do Internetu w opcji 10 Mb/s tylko w opcji do 10 Mb/s. Powyższe “do” oznacza tyle, że oferta TP/Orange może działać u Ciebie z każdą prędkością mieszczącą się w przedziale od 1 do 10 Mb/s i NIE podlega to reklamacji - nawet, jeśli przez jakiś czas usługa świadczona była szybciej a potem prędkość jej świadczenia spadła. Najlepszym wyborem są lokalni operatorzy, którzy świadczą usługi dostępu do Internetu na nieco innych technologiach, inne są też przekroje samych kabli… - kablówki nie mają więc takich ograniczeń technologicznych jak popularne telekomy… Dla przykładu dam swój speedtest. Takie możliwości daje przyłącze światłowodowe mojego operatora. Rzeczywista prędkość ograniczona jest jedynie wybraną taryfą prędkości oraz jakością sprzętu. Niestety ale mój komputer więcej nie dał rady wycisnąć

 

 

 

Racja dlatego ja preferuję Nietie na linii Orange. Niby też mam do 10Mb/s ale jeśli prędkość jest poniżej 60/70% uznawane jest to za usterkę. Potwierdzone kilka razy na własnym przykładzie.

Chciałem nawet żeby mi dali pakiet do 20, ale nie chcieli się zgodzić bo nie ma na to warunków technicznych. Orange proponowało do 50 dla tej samej linii… Kable te same ale firma firmie nie równa i obsługa klienta również.

Ogólnie jak się spytałem gdy umowa mi wychodziła co Orange oferuje to robili problem żeby zmienić operatora z innego na nich … po prostu ■■■■ the logic. Jak się dowiedziałem co ja muszę zrobić żeby przejść do nich do odechciało mi się słuchać co mam wypełnić po 2 minutowym monologu Pani konsultantki :D. Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją by firma robiła takie problemy gdy jestem zainteresowany ich usługami.

ale miałem 2 mb/s i miałem niższy ping

 

Kiedyś miałem podobnie (ten sam internet) ale już spadło :frowning:

Po prostu to jest opcja do i zależy od tego czy Orange postara dać Ci maksimum czy minimum

Ping zależy czy jesteś w trybie interleaved czy fast path.

Ping zależy czy jesteś w trybie interleaved czy fast path. oco chodzi 

 

tryb interleaved oznacza włączony przeplot, a ten z kolei korekcję błędów co powoduje wydłużenie czasu odpowiedzi, tryb fast to wyłączony przeplot i pingi są na tym trybie znacznie mniejsze oraz łącze dużo stabilniejsze.

Ja mam netie na linii orange i takie rzeczy nie mają miejsca, a jeśli mają to to naprawiają.

może to problem sieci? ja mam playa w Lte i też 300Mbit/s a mam tak : 

2431218bc647.jpg

 mam z tym problem co miesiąc… właśnie jest możliwość żeby zmniejszyć ping?

Od kiedy play oferuje LTE o takiej przepustowości? Słyszałem że Plus testuje łącza 450 Mb/s w LTE ale w Polsce jeszcze takich nie ma. Ponieważ jest to internet mobilny ping w twoim przypadku  zależy od wielu czynników m.in od: warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu, siły sygnału i odległości od stacji bazowej. Dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie zewnętrznej anteny… być może dzięki takiemu rozwiązaniu polepszysz jakość swojego łącza.   

Nie porównujmy światłowodów do internetu mobilnego. Play maksymalnie oferuje 70Mb w zasięgu lte (może jesteś w 3g) a nie 300. W dodatku to prędkości na sektor a nie przewidziane dla wszystkich użytkowników. 

Może złapałeś lejek (pochwal się ile ściągasz miesięcznie). Play nie ma bowiem w pełni nielimitowanego internetu. Wiele zależy także od lokalizacji, w dużych miastach daje znać o sobie obciążenie nadajnika. Kwestia też zasięgu (liczy się rssi, nie kolorowe kreski). Ping 93ms nie jest duży. Najpewniej jeśli infrastruktura w okolicy nie jest nadmiernie obciążona to gdy poprawisz jakość sygnału do nadajnika to opóźnienie spadnie.