Mam 12 GB ramu,a dostępne jest 3,25?

Zacznijmy od tego że mam 12 GB ram, a mi pisze że mam dostępne 3,25 GB czyli coś nie tak … Mam Windows 7 Ultimate x64 czyli powinno przynajmniej 8GB wyszukiwać … Pomóżcie plis

Dane komputera:

Nazwa systemu operacyjnego: Microsoft Windows 7 Ultimate

Producent systemu operacyjnego: Microsoft Corporation

Producent systemu: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model systemu: M52LT-D3

Typ systemu: x64-based PC

Procesor: AMD Athlon II X4 640 Processor, 3000 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

Wersja/data systemu BIOS: Award Software International, Inc. F2, 2010-06-14

Wersja SMBIOS: 2.4

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM): 12,0 GB

Pamięć Komputera: 940GB

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 430

SS:

fhsksddgsdagdsfg.png

Czy zawsze jest o tylko 3,25 giga ?

W uruchom wpisz “msconfig”, potem zakładka “Rozruch–>Opcje zaawansowane” i zobacz czy jest zaznaczona opcja “Maksymalna pamięć”, jeżeli jest zanznaczona to ją odznacz (potem OK i zastosuj) i restart.

wez sprobuj tak, zostaw w kompie na poczatku zalozmy 4 GB wlacz i sprawdzaj ile wykrywa… pozniej doloz 2 Gb lub 4 (nie wiem po ile masz w kosciach) wlacz i zobacz ile wykrywa, i podziel sie info z poszczegolnych faz

Dodatkowo sprawdź czy w biosie masz włącząną iopcję “Memory Remap Feature” (czy jakoś tak), albo spróbuj zresetować ustawoienia biosu (jak nic nie pomoże).

Hehe sam miałem ten sam problem ale trzeba zrobić tak:

start>uruchom>msconfig>rozruch>opcje zaawansowane i odznacz maksymalną pamięć, restart i jest ok.

A próbowali mi niejako wmówić że integra zżera mi ram ja zapytałem o to samo co Ty…

(EOT Pamiętam kiedyś to forum zrzeszało świetnych specjalistów…)

To jakaś aluzja ?? Bo nie kumam… Na stronie M$ jest napisane, że można sprawdzić kilka rzeczy jak nie wykrywa poprawnie ilości RAMu, więc nie kumam o co Ci chodzi.

Ja odpaliłbym przede wszystkim LiveCD np. Ubuntu i sprawdził jak na nim sprawa się ma.

Można też przeskanować memtestem :slight_smile:

Zrobiłem tak, jest oki pokazuje mi pełne 12Gb już nie pisze “Dostępne 3,25”

Thx za rozwiązanie problemu !

Jest jeszcze inna opcja. Sprawdź na stronie producenta płyty głównej ile max płyta obsługuje pamięci RAM.

Pozdrawiam.

Edit:Post po czasie, ale czasem ta opcja ma znaczenie…

Jeżeli to laptop sprawdź w intrukcji ile możesz max wsadzić RAMu. Ja np mam w instrukcji napisane że mój lapek obsłuży max 4 GB RAM. Laptopy czasami mają takie ograniczenia.