Mam adres IP serwera 172.23.***.* co zrobić?

Witam serdecznie!

Mój problem poelga na tym iż na szkolnym serwerze chciałbym uruchomić stronę szkolną opierającą się o PHP i MySQL, oprogramowanie takowe nie chce zbytnio działać, a już na pewno nie w sieci Internet tylko po wpisaniu adresu 172.23.***.* ale Wy raczej tego nie widzicie

przykład: http://172.23.197.1/test1.htm widzicie coś? to jest adres prywatny więc chyba nie, a jak tak to się ciesze i prosze napiszcie…,

i rzecz w tym iż adres tego serwka to jak pisałem 172.23.197.1 a ja chciałbym by strona się wyświetlała pod 83.17.182.89

pomórzcie to zrobić :))

acha serwer to SBS ten dołączany do pracowni szkolnych EFS. (SBS2005)

dziękuję za ewentualne odpowiedzi!

Jesteś nauczycielem , czy uczniem ? Jak uczniem to spytaj się informatyka jak na tym serwerze przekierować porty , i kolejno ustaw żeby np. 80 kierował na http://172.23.197.1

jestem uczniem…,

a Ty mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób to zrobić? w Windows Server Small Bisnes 2003?, jestem “domyślnym” człowiekiem :))

to raczej nie jest niemożliwe, prosze o pomoc, wiele się na tym naucze

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 13:41

to z IP config:

Karta Ethernet INTRANET:


   Sufiks DNS konkretnego połączenia :

   Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 172.23.197

   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.25

   Brama domyślna. . . . . . . . . . :


Karta Ethernet internet:


   Sufiks DNS konkretnego połączenia : lan

   Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.66

   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.25

   Brama domyślna. . . . . . . . . . : 10.0.0.1

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 13:59

stealth

to znaczy chodziło Ci może jak przekierować porty w ruterze?

O to mu chodziło, musisz zalogować się na router/serwer zależy na czym postawiona jest sieć, ale raczej bez wiedzy informatyka nie przekierujesz portów.

Raz wątpliwa sprawa żeby hasło i login były domyślne. Dwa Brama domyślna to chyba TY :o Bo 172.23.197.1 a przeważnie bramy/router ma adres IP jakiś tam i końcówkę 1(większość przypadków-ogromna większość). Chyba nic Ci nie pozostaje jak skonsultować się z nauczycielem informatyki/opiekunem sali informatycznej. Chyba lepiej usłyszeć nie niż mieć lekko przewalone gdybyś pół komputerów w szkole odłączył od internetu.

Nie ponieważ nigdy nie pracowałem na :

Windows SBS 2003 to prawie jak Windows 2003. Nie wiem czy posiada rolę “Routing i dostęp zdalny”, jeżeli tak, to tam w odpowiedniej konsoli MMC się to konfiguruje.

Wymagany dostęp na prawach administratora do serwera, chyba jednak uczniom nikt tego nie da.

to zrobię, ale w przyszłości :stuck_out_tongue:

z czasem bym to podłaczył i skonfigurował…,

mam takowe, pisałem do Was z poziomu Administratora,

proszę mnie nie uważać za doszczętnego lamera, nie gram w ogóle gry jak większośc - zajmuje się właśnie różnymi problemami komputerowymi, jednak mało kiedy sieciami…,

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 15:18

i tak z czasem to zrobię i tak, zaraz zabieram się za lekturę “sieciową”

No proszę…

Nie przywróciłbyś dostępu do sieci komputerom , jak nie umiesz ustawić prostego forwardingu…

stealth

pytanie, “nie czy a kiedy” :slight_smile:

z tym nie będzie problemu

od serwera jak wiadomo idą 2 przewody sieciowe, i z moim nauczycielem informatyki doszliśmy do chyba…, routera, ale nie mogliśmy sprawdzić, bo gdzieś się zapodział kluczyk od skrzyneczki

Dobra, skoro mamy administratora, to sprawa inna. W ogóle ja się pomyliłem, myśląc o innym przypadku (serwer SBS jako router, komputer uczniowski jako serwer HTTP).

  1. skoro serwer SBS nie jest widoczny w sieci pod publicznym adresem IP to jest niezbędny właśnie ten router, a raczej jego dane. Na routerze musisz przekierować port 80 (HTTP) na serwer i wtedy serwer usługi WWW będzie w Internecie widoczny z adresem routera, normalnie.

Nie wiem co to za router, nie znam dokładnej konfiguracji. U mnie w domu na prostym routerze to ustawienie przekierowania jest proste :wink:

Oczywiście może się okazać, że to jeszcze nie jest jedyny router w szkole…

  1. XAMPP nie jest niezbędny. SBS2003 to Windows Server 2003, zatem powinien być zainstalowany na nim serwer Microsoftu - IIS, który z PHP może współpracować. Serwer MySQL też można prosto zainstalować. Jak zmusić IIS do współpracy w PHP - da się znaleźć w sieci, nawet nie wiem czy instalator PHP nie potrafi tego zrobić przypadkiem.

jasne że jest jak odpalić PHP, przykładowo tutaj:

http://sbs.oeiizk.edu.pl/index.php?sr=instrukcjej2005

w centralnym ośrodku szkoleń dla administratorów szkolnych pracowni z serii EFS.

właśnie ja też nie wiem, bo nie było jak sie dostać do skrzyneczki :oops: ale w poniedziałek się dostanę :wink:

Co do routerów w szkole , to popatrz bo u mnie w szkole przy “głównym” serwerze stoi Linksys , więc opis jak zrobić forwarding na nim znajdziesz w necie.

do większości będzie w Internecie, w każdym bądź razie przekierowanie portów to wcale nie taka “straszna rzecz”, po prostu trzeba wskazać port który chcemy przekierować i adres docelowy komputera, o ile dobrze piszę :slight_smile:

o przekierowaniu portów już od dość dawna czytałem (wiele osób ma problemy z High ID w eMule), jednak zastanawiało mnie czy routerek tak bezpośrednio daje wskazanemu komputerowi (po wpisaniu jego ip) dostęp bezpośredni do tego portu, tak jak by np. modem był bezpośrednio podłączony do komputera

ostatnio do pracowni dodają Linksysy, ale switche, a ten routerek może być starszy bo pracownia była wymieniana ze starej “na nową” 2 lata temu :smiley:

No to z czym masz problem :stuck_out_tongue: ? Tylko to musisz zrobić i już serwer będzie widoczny dla innych.

stealth

no w chwili obecnej to mam problem że dziś jest piątek, więc do szkoły pójdę w poniedziałek :PP a tak bym chciał jeszcze dziś :slight_smile:

no i w poniedziałek trzeba znaleźć kluczyk do skrzyneczki z routerem, switchem i czymś tam jeszcze :stuck_out_tongue: o ile tam jest router, ale sądzę że tak (nauczyciel nie był w stanie mi tego powiedzieć), ale skądś ten Internet musi się brać :mrgreen:

To ten nauczyciel coś chyba nowy albo nie On budował tą sieć skoro nie wie co włożone.

Pewnie to jest DSL od TP, zależy jeszcze jaki router ale będzie lekko trudniej niż normalnie.

Bo pewnie trzeba będzie w service ustawić porty do przekierowania i Virtual IP przydzielić porty do jednego z IP(DSL ma parę w zależności od prędkości) i dopiero do Incoming lub czegoś podobnego dodać regułę z Virtual Server, zależy jaki router.

Bolo92

DSL jest

no nie on, bo te sieci budują ludziska na zamówienie

Nie wiem, u nas opiekun sali zna tam wszystkie rzeczy :slight_smile: Może i ktoś to robił bo wątpie że by wiercił ileś tam dziur no ale pewnie sam podłączał albo konfigurował.

Czyli teraz zależy jaki masz router, ale pewnie ustawienia portów nr. IP pod który mają zostać podpięte porty i w końcu przekierowanie Cię nie ominie.

no przecież to i tak trzeba zrobić i tak :slight_smile: damy radę, już nie takie rzeczy robiłem, a to błahostka typu zainstalować Windows w komputerze bez napędu CD/DVD, - przynajmniej moim zdaniem.