Mam bardzo nietypowy problem z myszką. Ktoś jest znawcą?

A więc opiszę cały mój problem. Nie jestem doświadczona Więć proszę, pomóżcie mi i wyjaśnijcie w miarę jasno. Otóż mam myszkę firmy tracer bezprzewodową,“windy” usb. Mam w laptopie marki asus, dwa porty usb. otóż w żadnym nie działa. Myszka świeci, baterie zmieniałam, ale nie rusza się kursor ani nie reaguje na nic. Jak podłączam lub odłączam to słychać taki dźwięk, czyli chyba wykrywa. Ale otóż jest jakiś problem. Przy podlączaniu wyskakuje mi jakiś komunikat Asus Istant On. Coś po angielsku i przetłumaczyło mi to na coś około tego: Że komuputer po wybudzeniu z głebokiego snu nie będzie działał czy coś. Ale dzisiaj oto testowałam inną myszkę, przewodową “z kabelkiem” i działa normalnie. Więc spróbowałam odświeżac komputer i wszystkie inne tego typu akcje, przywracanie do stanu pierwotnego dgy mysz działała itp. więc to wykluczam. Odinstalowywałam tą myszke w systemie oraz usuwałam i podownie dodawałam i nic. Szukałam porad na innych forach i nic. Bardzo chce ją naprawić sama, ponieważ do serwisu nie da rady.

tutaj zdjęcie tego instant on, przy innej myszce też to wyskakiwalo ale działa normalnie. A ta moja myszka świeci, więc na popsutą nie wygląda, tym bardziej że ją szanowałam i ani razu nie spadła. Nie wiem jak z tym “pendrivem” od myszki.

Uruchom system w trybie awaryjnym i sprawdź działanie myszki. Jeśli nadal nie zadziała, tylko test na innym komputerze pozwoli ci upewnić się czy jest sprawna.

A jak uruchomić ten tryb awaryjny?

po wciśnięciu przycisku zasilania naciskaj klawisz F8

pragnę poinformować jeszcze, że jak wyszukuje urządzenia to ta drugą myszkę mi wykrywa a tej mojej usb już nie

Dlatego sugeruję sprawdzenie w trybie awaryjnym, gdzie ilość sterowników jest ograniczona do minimum i gdzie mysz powinna działać poprawnie, gdy jest sprawna.
Choć bardziej wygląda to na problem z samym gryzoniem niż Windowsem.

A mógłbyś wytłumaczyć mi jasno krok po kroku jak uruchomić ten tryb awaryjny, poniewaz ja naprawdę nie jestem dobra w zaawansowanej obsłudze.

To wideo powinno być pomocne

1 polubienie

Ogólnie rzecz ujmując, Tracer to taniocha jest, a ich produkty nie są zbyt dobrej jakości. Dużo lepsze i za razem nie za drogie myszki są od np. A4Tech, Modecom, Media-Tech oraz ew. od Logitech’a, ale to wyższa pólka cenowa.
Logitech’y sobie chwalę, bo są wysokiej jakości - wiele razy myszka M185, którą posiadam spadła i nic się nie stało - długi czas pracy na baterii AA (R6, typowy “paluszek”). Ten model kupisz już za 50 zł, a więc niedużo. Naprawdę warto!

link do myszki wersja szara - jest jeszcze czerwona:


Wracając do głównego wątku, również mi się wydaje, że to Receiver USB, czyli to malutkie urządzenie podpinane do komputera wysiadło. Możesz jeszcze wymienić baterie lub uruchomić Tryb Awaryjny Windowsa.