Mam, czy nie mam linii telefonicznej

Witam mam problem chciał bym wziąć internet z neti. Posiadam fizycznie linie telefoniczna, mam samo gniazdko ale zapewne wyłączone. Jak teraz “aktywować” ta linie by podłączyć internet ?

 

Przepraszam jeżeli wybrałem zły temat.

 

 

Wydaje mi sie, ze Netia aktywuje dla Ciebie to gniazdko (zlecajac to wlascicielowi linii, czyli Orange), jak zamowisz u nich Internet.

Nie wydaje się, ale na pewno ktoś kiedyś rozwiązał umowę na telefon stacjonarny.

“Pogrzebać” w papierach i się znajdzie (jeżeli są) i sprawdzić warunki techniczne przyłączenia linii.

Umowa to już inna sparawa…

 

Co ma jedno wspolnego z drugim? To oczywiste, ze umowa na telefon jest niepodpisana i tutaj Ameryki nie odkrywasz, ale przy podpisaniu nowej umowy (na Internet, czy telefon) linia zostanie podpieta.

 

“sprawdzić warunki techniczne przyłączenia linii” ?? ?? ?? O co kaman?

 

Tak czy owak polecalbym skontaktowac sie z Netia - oni beda wiedzieli najlepiej co robic.

Jeśli masz linię, a nie masz telefonu, to bedziesz musiał dodatkowo płacić za utrzymanie linii, jeśli należy do Orange. W skrocie płacisz Netii za Internet plus koszt utrzymania linii. Koszt utrzymania linii to coś koło 30 zł. Sprawdź dokładnie na stronie Orange. Tu formalności powinna załatwić Netia.

Ewentualnie dowiedz się coś więcej o tej ofercie http://dropss.pl/faq?temat=6

A ja Ci polecam iść do Netii i się zapytać. Akurat mam identyczną sytuację jak ty i w moim przypadku Netiia przedstawiła mi następującą opcje: Aktywować numer stacjonarny w orange wraz z abonamentem, następnie przenieść numer do Netii i dobrać do tego internet :slight_smile:

 

Ostatecznie zostałem z orange, które jak poinformowałem że chce się przenieść obniżyli mi abonament i zwiększyli jednocześnie przesył (jak tak to człowieka zlewają ale jak miałem odejść to nagle klient nasz pan)

Dropssa chyba nie można uruchomić od zera, jest to bardziej oferta dla abonentów Neostrady, którym kończy się umowa.

Moze opisze jak wygladalo podlaczenie Internetu od Orange, u mojej Mamy w bloku, gdzie gniazdko telefoniczne niby bylo, ale go nie bylo :).

A wiec w Orange zostala podpisana umowa na Internet (w tym wypadku do oplaty za Internet zostala doliczona oplata za utrzymanie lacza - okolo 30 zl). Gniazdko telefoniczne poprzedni wlasciciel zamurowal i nie bylo jasne gdzie sie ono znajduje. Przyszli fachowcy z Orange i probowali je zlokalizowac, ale im sie nie udalo. Zakomunikowali, ze poprowadza nowy kabel i nalegali, zeby poprowadzic go w jakis absurdalny sposob, aby wchodzil do mieszkania gdzies po srodku sciany w pokoju, na wysokosci 1,8 metra - absolutnie nie bylo na to zgody i w koncu kabel poprowadzono elegancko przez przedpokoj (ale trzeba bylo fachowcom dokladnie pokazac jak ma isc i kategorycznie sie niezgodzic na ich absurdalny pomysl).

 

Nie trzeba bylo posiadac “warunkow technicznych przyłaczenia linii”, ani nic z tych rzeczy. Lacze telefoniczne podlaczono w trakcie dwoch wizyt technikow.

 

Nie wiem jak jest w przypadku prowadzenia nowego kabla przez Netie, ale tak na chlopski rozum musi to wygladac podobnie.

Warunki techniczne czyli w budynku musi być dostępna instalacja kablowa Orange/TPSA z możliwością przesyłu sygnału o prędkości minimalnej 1Mb (10Mb to minimum 1Mb). Brak gniazdka w domu nie jest problemem, bo firma doprowadzi takowe okablowanie.

 

W przypadku Netii często jest tak, że nie ma okablowania tej firmy w ogóle, a Netia za bardzo nie może grzebać przy kablach Orange…więc pomarańczowi musieli by się tym zająć na zlecenie Netii.