Mam dobrego laptopa?

Cześć, mam laptopa marki ASUS zakupiony ok. 5lat temu. Z mojego doświadczenia w grach takich jak minecraft osiąga 45-120fps, a csgo 60-100 kiedyś był to lepszy wynik, wymieniłem w nim pastę termo… i oczyściłem z kurzu, z początku 2h od wyczyszczenia laptop chodził lepiej, a w tym momencie chodzi tak jak wcześniej, czy jest możliwość podkręcenia podzespołów? albo jakiś inny sposób, aby komputer chodził szybciej!
Specyfikacja:
Płyta głowna: ASUSTeK COMPUTER INC X550LB
Chipset: Intel
Procesor: I7-4500U 1.8ghz 2.4ghz z zintegrowana kartą graficzną
Karta Graficzna: Nvidia GEFORCE 740m
Ram: 4GB

Wymiana dysku na SSD.

Około 2 lata temu miałem wymieniany dysk też na HDD, bo ten pierwszy nie wytrzymał i właśnie wpadło mi do głowy, żeby go wymienić, ale wolałem się zapytać może ktoś coś innego doradzi.

Jeśli chodzi Ci na ogólnym wzroście prędkości działania. Skrócenie włączania się komputera, by programy uruchamiały się prędzej to SSD da Ci to.
Jeśli zależy Ci na wzroście FPS w grach to niestety tego nie uświadczysz.

Ok, a może zwiększenie ram o 4gb bo kupując ten laptop myślałem, że zagram w takie gry jak chociażby Assassian creed IV

Jedyne co MOŻE dać Ci kilka % fps to RAM, jeżeli masz 4 GB w single channel, to 2x4 GB powinny działać o kilka % lepiej, ale nie będzie to kosmos. Prócz tego nic nie podkręcisz.

OK dzięki

Zwiększ ilość pamięci RAM. 4GB wystarczy do przeglądania internetu i wykonywania podstawowych zadań. Zmień lub dołóż dysk na SSD i przenieś na niego system. Myślę, że te dwie rzeczy znacząco wpłyną na szybkość działania laptopa.

Możesz spróbować wymienić procesor ,w niektórych laptopach jest taka możliwość.

Coś tak czuję, że cały czas w grach tego lapka będzie dusiła karta graficzna. Jednak bida.

zgadza się, ona jest słaba. Możesz jednak na aliexpresie poszukać 750m. Jeżeli będzie tanio i jeżeli w Twoim laptopie montowano też 750 (inne wersje), to jest duża szansa, że zadziała. Zysk 2x do poziomu Vegi 3 w integrach AMD :wink:

Kolego @croverse. Jak założysz kolejne konto by znowu zapytać o to czy uda Ci się jakąś grę odpalić na tym sprzęcie to polecą wszystkie konta. Dostałeś odpowiedź w temacie, w sieci są filmiki pokazujące wydajność w grach, a Twoje powielanie tematów odbieram jako spam.

Na dzisiejszy czas to przeciętna konfiguracja.

Jeżeli chodzi o testy grafiki
https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89902.0.html

A jak niby chcesz wymienić ten chipset graficzny, który jest zintegrowany na płycie ? Rozumiem, że podejmiesz się tego ?

Mea culpa, sądziłem, że to nie wlutowana, a wkładana karta :wink:
Gdybym miał sprzęt, to teoretycznie pewnie można by próbować vide reballing, ale koszty jak za nowy.

Podsumowując wypowiedzi kolegów, lapka wystaw na śmietnik i kup nowego.
Koniecznie daj znać wcześniej gdzie i kiedy go wyniesiesz i obserwuj, będzie kolejka jak na otwarciu macdonalda.

Ok a jaką dać wycenę ?

Wsadź weń SSD i podbij ram do 8GB.
Będziesz zachwycony rezultatem.
Resztą porad się nie przejmuj.