Mam dwa systemy i Vista muli kompa

Proszę o sprawdzenie loga z dwóch systemów na jednym komputerze

System Vista zainstalowany na dysku kieszeni spowalnia kompa.Po wyjeciu kieszeni system XP - wydaje sie ,ze jest OK!

Skanowanie VISTY MKS WIRem online wykazuje HEUR WIN95 /7 plików/nie da się usunąc skanowanie ARCABITemonline ArkaMicro scan wykazuje alarm!! WIRUS HEUR W32.

TO JEST LOG Z VISTY

TO JEST LOG z systemu XP

Usuń kosmetycznie te wpisy:

Paczki stylizujące Windowsa jako Viste z reguły zamulają system. Osobiście nie radzę używać tego typu “ulepszeń” przy słabych komputerach (nie wiem jak jest w Twoim przypadku). Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

Proszę o lekturę poniższych tematów:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66889

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

I zastosowanie ich w praktyce w Twoim poście:

Logi proszę wklejać w tagach quote. Powyższe już sformatowałem, następne proszę wklejać poprawnie.

Optymalizację XP przejrzałam i własnie stąd pierwsze podejscie do uzycia Hijack i jv16 PowerTools tez uzyłam wczesniej Autostart tez w porządku Jestem nowicjuszką na forum ale próbowałąm zgodnie z instrukcja http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 — zastosować Quote Więc nie wiem o co chodzi ??? A z lekturą się zapoznałam i co dalej ???

Wina nie leży po stronie syfu, więc zabiegi, które Ci podałem wcześniej powinny poprawić sytuację komputera.

I dalej następne logi jak będą - to wówczas wklejasz w tagach.

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Wymienione w raporcie zawirusowane ponoć pliki przesłałam do ARCABIT w celu sprawdzenia.

Oto treść odpowiedzi

cytuję

"Podesłane pliki są zdrowe, pełna wersja arcavir’a tego nie wykazuje,

jeśli chodzi o ArcaMicroScan to niebawem to zostanie wyeliminowane "

Już dawno o tym wiedziałem, ale widzę, że twórcy Hijacka nie reagują. Najnowsza wersja Hijacka źle (nie potrafi) generować logów na Viście. Nie wiem jak to jest w wersji 1.99.2 BETA - postaram się to sprawdzić, ale niestety teraz nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie, że system jest czysty, bądź zainfekowany :slight_smile:

Zrób skan AVG AntySpyware 7.5 po update i usuń nim wszystko, co znajdzie :slight_smile:

Skanowanie obu systemów AVG Antyspyware 7.5 trawło ponad 5 godzin

Oto Raport

AVG Anti-Spyware - Scan Report


  • Created at: 13:28:13 2006-12-26

  • Scan result:

C:\System Volume

Information_restore{D1FD8285-0A0D-474B-B382-95E0E30AB944}\RP505\A1937922.exe ->

Logger.Agent : Cleaned with backup (quarantined).

C:\System Volume

Information_restore{D1FD8285-0A0D-474B-B382-95E0E30AB944}\RP507\A1960458.exe ->

Logger.Agent : Cleaned with backup (quarantined).

E:\Users\Misia\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\Low\misia@gde.adocean[2].txt ->

TrackingCookie.Adocean : Cleaned.

E:\Users\Misia\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\Low\misia@tradedoubler[2].txt ->

TrackingCookie.Tradedoubler : Cleaned.

::Report end

Wszystko co do kwarantanny poszło juz usunęłąm

Cieszę się bo coraz czyściej mi się robi.Dziekuję za pomoc

.

Użyj tego narzędzia -> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1188&t=59 i usuń nim wszystko, co znajdzie :slight_smile:

Wyłącz przywracanie systemu:

Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu

Tam zaznacz opcję Turn off System Restore lub Turn off System Restore on all drives (Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach). Zatwierdzasz wszystkie zmiany.

Dziękuje za informacje a Odkurzacz też mam i czysczę dośc często

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 14:22

Minęło dwa tygodnie jak skanowałam kompa online ARCABITEM.Obiecali usterkę usunąc .Puszczę skaner online Arkabit i zobaczymy czy ponownie znajdzie te niesczęsne pliki na Viscie.

Ustawie AVG Anty Spyware na resident shield-activ i poobserwuję jak komp bedzie chodzic.

Narazie cos jakby ciszej się sprawuje.Ciekawe ,ze mam taką obstawę: a mimo to cos się wpycha

Pozdrawiam wszystkich

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 9:35

Tak wyglada raport ze skanowania Visty

ArcaMicroScan - Raport ze skanowania [2006.12.26 21:38:28]

Data bazy wirusów : 2006.12.26 10:46:34

[skanowanie : E:]

Przeskanowanych obiektów : 90613

Zainfekowanych obiektów : 0

Jeszcze nie zrobiłam zalecanej kosmetyki bo troche mi zal stylizacji windowsa a ponadto doczytałam się ,ze usuwanie niepotrzebnych wpisów z logów trzeba robić w trybie awaryjnym . Czy tak ??? Ciekawi mnie to DLACZEGO???

Puszczam skaner na oba systemy

SUPER pomoc.Dziękuję