Mam dwa systemy ja usunąć jeden z nich?

siemka, niedawno zainstalowalem na pc drugi system windows (miałem xp a teraz mam też 7) i pytanie jak usunąć aby podczas startu systemu nie wyświetlało się ktory usunąć?? dodam że usunąłem wszystko z dysku c (tam był xp) więc nie mam pliku boot.ini

dawka005 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Zainstaluj program EasyBCD. Tu łatwo zmienisz konfigurację bootloadera, dodasz, usuniesz wpisy.

dzięki, a czy mogę też usunąć pozycje “windows 7”? czy nie będzie mi tego wyświetlało podczas uruchamiania pc?

nie usuwaj tego

wejdź w edit boot menu

i wybierz na dole skip the boot menu

już to zrobiłem ale dzięki, i ja mam to po polsku :stuck_out_tongue:

no tak nowa wersja muszę zaktualizować(tylko po co)

pewnie więcej funkcji posiada + pl menu

Odpal Win7 z płytki, idź z instrukcjami jakbyś chciał instalować system. Gdy włączy się okienko wyboru partycji/dysku, zaznacz niepotrzebną i kliknij “Format”. Reset z przycisku i nie masz już Xpeka.

@GuiiHz

Zapomniałeś dopisać tego

Po czym włóż plytę z win7 i daj napraw po czym napraw MBr(google odsyłam).

Niestety po formacie XP na partycji aktywnej kasujemy bootowanie systemu(XP i win7) i ponownie musimy je tam wgrać(chyba że dysk D:(czyli z 7) będzie aktywny wtedy na niego powinien boot się zainstalować)

Wyjątek jest wtedy kiedy Win7 został najpierw zainstalowany a później XP