Mam dylemat czy tabele czy warstwy div do budowy strony?

01.gif

02.gif

03.gif

04.gif

moze dodaj

#container {  

   margin: 0 auto;

   width: szerokość w px lub em;

}

a w nim resztę elementów strony

O ile widzę, to wszystko na stronie znajduje się w #Table_01, który jest pozycjonowany absolutnie na punkt 0, 0. Usuń position: absolute, wstaw taki margin jak wyżej i powinno działać.

Panowie próbowałem tak jak mi pisaliscie, ale niestety do jasnej Anielki nic się nie ruszyło, wiec kombinowałem i zrobiłem tak

i działa :o jest na środku w IE i Mozilla, ale nie wiem czy to jest zgodne z normami i czy potem jak to opublikuje czy mi się nie wykrzaczy?

2.Mam pytanko i następny problem w IE tło mam takie jakie chciałem z pliku a w Mozilli już nie, w czym tkwi problem, wiem ze te przeglądarki zbytnio się nie lubią ale jak to obejść?

wywal to i wrzuć w CSS

body {

background-color: #ffffff;

}

czyli

body{ 

text-align: center;

background-color: #ffffff;

}

to tak na sam początek, poza tym ciężko stwierdzić co jest źle, bo nie wiadomo jak podzieliłeś obrazki i divy, a tak najprawdopodobniej chodzi o to, że poprostu cały background jest zasłonięty przez Table_01, może spróbuj tam dodać background-color

01.gif

02.gif

03.gif

04.gif

dziwne najpierw dałes ze margines zero a później okresliłeś prawy i lewy jako auto poza tym poco podałeś padding skoro automatycznie jest ustawiany jako zero jeżeli go nie ma.

Kolego Kacprze jest wiele sposobów centrowania szablonów w oknie przeglądarki jednak najczęściej spotykany własnie ten który przytoczyłem wcześniej (sam go stosuje działa w ie mozili…itd). jezeli chodzi o polecenie background-color:; mozna stosować samo background:; ułatwia to nam późniejsze dodawanie obrazka tła ustawianie jego powtarzania itd.

wiecej informacji na temat css znajdziesz np http://www.webinside.pl/css/tutoriale

naglowek_01.gif

menu_lewe_02.gif

tresc_03.gif

stopka_04.gif