Mam dylemat Vista czy XP, Bo chcen kupić orginalną winnde

Witam mam problem z wybraniem windy bo mam kase na OEMa ale nie wiem czy kupić Viste czy XP

Zalezy jakiego kompa masz…ale bierz XP zdecydowanie…Vista jest NIEDOPRACOWANA! !!

Kompa mam jak na te czasy bardzo dobrego Płyta gł. GIGABYTE GA-P35C-DS3R procesor intel 2 core E4400 2.7gHz dysk samsung 320 gb 2 gb ramu 667 nvidia 8800gt galaxy nowa

Komp służy głównie do gier ale też do pracy w sapie

Zasilacz tagan 500 w

To zdecydowanie XP bo na Viście możesz się znerwicować z grami bo albo chodzą mało wydajnie albo wcale :smiley: Pozatym na Viscie masz za mało Ramu aby grać w gry. Sam system po uruchomieniu trawi ok 700-800MB pamięci.

Dajcie już spokój z tym tekstem, że Vista zużywa dużo RAM-u przy starcie. W systemie jest mechanizm Superfetch- Vista buforuje twoje pliki w RAM-ie, byś mógł szybciej je uruchamiać, ale gdy jakaś aplikacja poprosi o RAM Vista automatycznie go zwolni dla tej aplikacji. Ten argument jest więc nic nie warty. :twisted:

Polecam Xp, błędy są minimalizowane.

Już był taki temat! Poczytaj go a napewno dobrze wybierzesz!

Też tak myślałem dopóki sam nie przeanalizowałem Visty i zapychałem ram po granice możliwości monitorując jak zachowa się Vista.

Zachowała się tak że nic nie zwalniała aż poprosiła abym zwiększył plik stronicowania.

Takich baśniowych opowieści jest w sieci jeszcze masa, zresztą Microsoft też lubi kolorować swoje produkty.

Bardziej dopracowana i niezawodne są nadal uważam tylko Xp-ki ;] bez sensu inwestować w Viste ;] A a propo ramu to xp-ki też potrafią go sporo zjadać ;] moje po starcie i w sumie non stop nie robiąc nic zajmują ok 650mb ;D

Według mnie to zainwestuj w Windows XP. Dopracowany, nie ma problemów z oprogramowanie a Viście to zawsze coś nie pasowało. Zobaczymy jaki będzie Windows Seven to najwyżej w niego w późniejszym czasie zainwestujesz, ale ostateczny wybór nalezy do Ciebie.

wybierz xp, na nim można wszystko zrobić jak coś się stanie a vista cholernie ciężko się usuwa. a po drugie laptop nie służy do gier:)

Zależy do czego ma Ci służyć ten system, jeśli oczekujesz stabilności i większej wydajności to bierz XP, a jeśli wolisz rozwiązania bardziej przyszłościowe lub czasami się powściekać na system bo po raz setny zawiesił się explorer.exe to bierz Viste :wink:

Prosze Was, nie piszcie już tych samych postów, każdy z nich sie praktycznie powatarza, w temacie który podałem są już wszystkie “ZA” i “PRZECIW” każdego z tych systemów! Nie ma co na nowo tego ciągnąć!Poprosze jakiegoś Moderatora o zamknięcie tamatu.

ja bym spokojnie brał viste