Mam dylemat Vista czy XP, Bo chcen kupić orginalną winnde

(Skorpius222) #1

Witam mam problem z wybraniem windy bo mam kase na OEMa ale nie wiem czy kupić Viste czy XP

(Tukanek:)) #2

Zalezy jakiego kompa masz…ale bierz XP zdecydowanie…Vista jest NIEDOPRACOWANA! !!

(Skorpius222) #3

Kompa mam jak na te czasy bardzo dobrego Płyta gł. GIGABYTE GA-P35C-DS3R procesor intel 2 core E4400 2.7gHz dysk samsung 320 gb 2 gb ramu 667 nvidia 8800gt galaxy nowa

Komp służy głównie do gier ale też do pracy w sapie

Zasilacz tagan 500 w

(PaPuX) #4

To zdecydowanie XP bo na Viście możesz się znerwicować z grami bo albo chodzą mało wydajnie albo wcale :smiley: Pozatym na Viscie masz za mało Ramu aby grać w gry. Sam system po uruchomieniu trawi ok 700-800MB pamięci.

(Pawbrotm) #5

Dajcie już spokój z tym tekstem, że Vista zużywa dużo RAM-u przy starcie. W systemie jest mechanizm Superfetch- Vista buforuje twoje pliki w RAM-ie, byś mógł szybciej je uruchamiać, ale gdy jakaś aplikacja poprosi o RAM Vista automatycznie go zwolni dla tej aplikacji. Ten argument jest więc nic nie warty. :twisted:

(Esspero231) #6

Polecam Xp, błędy są minimalizowane.

(tacyer) #7

Już był taki temat! Poczytaj go a napewno dobrze wybierzesz!

(PaPuX) #8

Też tak myślałem dopóki sam nie przeanalizowałem Visty i zapychałem ram po granice możliwości monitorując jak zachowa się Vista.

Zachowała się tak że nic nie zwalniała aż poprosiła abym zwiększył plik stronicowania.

Takich baśniowych opowieści jest w sieci jeszcze masa, zresztą Microsoft też lubi kolorować swoje produkty.

(neo10) #9

Bardziej dopracowana i niezawodne są nadal uważam tylko Xp-ki ;] bez sensu inwestować w Viste ;] A a propo ramu to xp-ki też potrafią go sporo zjadać ;] moje po starcie i w sumie non stop nie robiąc nic zajmują ok 650mb ;D

(Pawel Pieczyrak) #10

Według mnie to zainwestuj w Windows XP. Dopracowany, nie ma problemów z oprogramowanie a Viście to zawsze coś nie pasowało. Zobaczymy jaki będzie Windows Seven to najwyżej w niego w późniejszym czasie zainwestujesz, ale ostateczny wybór nalezy do Ciebie.

(troiP) #11

wybierz xp, na nim można wszystko zrobić jak coś się stanie a vista cholernie ciężko się usuwa. a po drugie laptop nie służy do gier:)

(Jakdrew) #12

Zależy do czego ma Ci służyć ten system, jeśli oczekujesz stabilności i większej wydajności to bierz XP, a jeśli wolisz rozwiązania bardziej przyszłościowe lub czasami się powściekać na system bo po raz setny zawiesił się explorer.exe to bierz Viste :wink:

(tacyer) #13

Prosze Was, nie piszcie już tych samych postów, każdy z nich sie praktycznie powatarza, w temacie który podałem są już wszystkie “ZA” i “PRZECIW” każdego z tych systemów! Nie ma co na nowo tego ciągnąć!Poprosze jakiegoś Moderatora o zamknięcie tamatu.

(Kubakuderski) #14

ja bym spokojnie brał viste