Mam dylemat z wyborem procesora ;/

Otóż, nie wiem czy wybrać

AMD PHENOM II X4 955 3,2GHz

czy:

Intel CORE 2 DUO 3,06GHz

W tym ADM’e ograniczenie temperatury jest 62’ i napięć 0.850-1.40V

A w Intel’u jest Intel® Thermal Monitor 2 i nie wiem czy w adm’e przy temperaturze 63’ komputer się będzie wyłączał??

Proszę o pomoc i swoje opinie na ten temat ;D

AMD!

A jaką masz płytę główną?

Bierz Phenoma.

4 jajka lepsze w tym wypadku…

składam komputer i myślałem nad tą Asus M4N68T V2 AM3 GF7025/nF 630a 4DDR3 RAID/8CH ATX , ale ta jest tylko do ADM’u

Po co otwierasz 2 temat? Wyraźnie ja i kamil napisaliśmy, że komputer nie będzie się wyłączał przy temperaturze 63 stopni. Nawet przy box`owym collerze nie ma prawa być tak wysoka temperatura…Tym bardziej cenowo. AMD lepszy od Intel, a Intel droższy. Co prawda o około 50zł, ale zawsze coś :wink:

Tutaj płyta do amd

http://www.ceneo.pl/6944253

P.S.wszystko zależy też od kasy ile chcesz przeznaczyć bo może coś pod i5 warto

Myślałęm o i5 no ale 650zł, to trochę za dużo, za tyle to ja mam Grafikę i procesor

A co do tej karty, tą co podałem w moim ostatnim poście jest o wiele tańsza, o nie całe 100zł.

A pasuje do wszystkiego ;D

Jeśli byś wybrał intela i chcesz c2d to co myślisz o tym

http://www.ceneo.pl/2473772

płyta

http://www.komputronik.pl/product/10793 … _DDR3.html

tylko ddr3

a jak to wytłumaczysz ?!

Kolego to są stare procesory,jakieś sześć, siedem lat wstecz.Więc nie zawracaj sobie głowy takimi filmikami :slight_smile:

ja mam phenoma 965 jest bardzo wydajny ale ma jedną wadę boxowy wentylator i nie chodzi tu o temperatury z tym nie ma problemu możesz mi wierzyc ponieważ mieszkam w grecji i nie przegrzewa mi sie pomimo ze nie mam dodatkowego chłodzenia w obudowie jego wada to chałas wentylator pracuje jak kombajn ja zaraz go wymieniłem na inny ale ogólnie to polecałbym ci phenoma

Dokładnie, kiedy było to porównanie, kiedy powstał ten filmik to nie było jeszcze AMD x4 nawet :wink:

a co ma ją rdzenie do temperatury ? !!

Ale ja nie rozumiem co ma ten film prezentować. Tu nie chodzi o rdzenie tylko a o architekturę. Zresztą kto używa CPU bez coolera? Owszem, przez pewien czas miałem procka pasywnego ale nie służył on do grania. I miał cooler, tylko bez wiatraka.

Efekty zaprezentowane w tym filmie mają zadecydować o tym co kupisz? To było robione bardziej dla zabawy i testów niż rozsądnego dokonywania wyboru. A jeśli tak bardzo chcesz się na tym wzorować to kup Pentium III :slight_smile:

No ale jak intel się będzie grzał, to zmniejszy taktowanie, żeby zbić temperaturę , a w AMD’e jak się będzie grzał to się wyłącza komputer…

Jak się będzie grzał, to podobnie jak Intel zbije mnożnik w dół… I każdy procesor powyżej jakiejś temperatury granicznej Ci się wyłączy.

Kto Ci powiedział, że wyłączy się komputer? :open_mouth:

Może jak coś tam dojdzie do 80 stopni, ale nawet przy collerze z BOX`a nie ma prawa być taka temperatura. Całe życie chyba nie siedzisz na komputerze co nie?

A nawet jeżeli to 100% obciążenia komputera nie rozgrzeje Ci komputera do temperatury granicznej. Ten filmik jest sprzed kilku lat i pokazuje jak kiedyś zachowywały się procesory. Technologie się zmieniły, zmieniły się też sposoby chłodzenia. Każdy procesor dostępny obecnie na rynku ma funkcje dynamicznej zmiany taktowania procesora. Każdy procesor ma również czujnik termiczny. Poza tym - o co Ty się martwisz bo ja nie rozumiem? Naoglądałeś się filmów z youtuba i zamieszanie tylko robisz. Ten gilm mógł powstać nawet w 2002 roku - wtedy na rynek trafił Thoroughbred. To cała epoka czasu w informatyce. Skoro ktoś polecił Ci już jedno to znaczy że warte jest to uwagi. Skoro druga osoba powiedziała tak samo to tym bardziej nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości. Kup co chcesz, skoro uważasz że AMD nie jest godne Twojej uwagi, lub uważasz że jest źle zabezpieczone termicznie. Ale uwierz ten film powstał bardzo dawno temu.

Jak pamiętam to nie była wina proców, a płyt które w pierwszych rewizjach nie odcinały zasilania od procesora przy przegrzaniu.