Mam internet 10 mb/s a pobiera max 800 kb/s

Cześć, mam do was pytanko. Mam internet 10 mb/s od neostrady a gdy pobieram gry ze steam max prędkość to 800 kb/s czyli niecałe 1 mb/s. O co chodzi czy wszystko jest w porządku czy powinienem mieć download około 8000 kb/s ?

10 Mbit/s = 1280 kb/s = ponad Megabajt danych na sekundę przy full łączu.

Są przypadki kiedy to facet mówi, że “wielkość ma znaczenie”. Tak jest m.in. w przypadku liter oznaczających jednostki. b (bit) to nie to samo co B (bajt). Poza tym nie masz Internetu 10Mb/s tylko DO 10Mb/s, a co za tym idzie - może tych 10Mb/s nie osiągać.

nie rozróżniasz pojęć… kb KB mb MB piszesz jak ci pasuje…

k - oznacza kilo

M - Mega

b - bit

B - Bajt = 8 bitów

internet na umowie masz w Mb… tak by wizualnie było więcej… czyli 10 milionów bitów na sekundę czyli 1,25MB/s lub 1280kB/s

prędkość ściągania np w Mozilli Firefox jest zawsze podawana w kB lub MB (bajtach, nie bitach) więc pewnie ściągasz z prędkością około 800kB/s lub 0,78MB/s czyli z prędkością około 6400kb/s lub 6,25Mb/s … więc nie narzekaj tylko się ucz, żebyś więcej nie musiał zadawać takich pytań

Na stronce http://www.speedtest.net można sobie pozamieniać dowolne wartości czyli zmieniając z Mb na MB wynik jest prosty.

W MB a nie Mb wygląda to tak.

spd.th.png

Albo w kilobitach jak kto woli :wink:

spd2.th.png

Tak na przyszłość: 10/8 = 1,25 (kB/s), czyli 800kB/s. W tej chwili osiągasz transfery na poziomie 6,5Mb/s.

Strumień danych przesyłany jest w bitach czy w bajtach? Niby chwyt marketingowy, ale jakby na to spojrzeć, to bardziej w oczy rzuca się 1250MB/s, niż 10Mb/s dla zwykłego użytkownika jednostka (czy to jest bit, czy bajt, jakie to ma dla niego znaczenie) i tak się nie liczy, ważne że ma 1250 czegoś, choć sam nie wie czego, im większa liczba, to znaczy, że to jest lepsze :wink: Taki chwyt marketingowy można zauważyć przy sprzedaży sprzętu, gdzie reklamują gigaherzowe procesory z 4GB ram, ale nikt nie zwraca uwagi na model tego procesora i jego funkcjonalność o roku produkcji już nawet nie wspominam, ważne że ma dużo GHz i ramu, a skoro kosztował prawie 2500zł, więc musi być wypasiony, ale nie ważne, że klient przepłacił :wink:

Masz Neostradę 10Mb/s (10 megabitów na s), w rzeczywistości jak pisali koledzy do 10Mb/s. Jaki masz modem? Zaloguj się na niego i zobacz na jaką prędkość się synchronizuje.