Mam kartę graficzną zintegrowaną i chce podłączyć zwykłą

Witam, mam pytanie w jaki sposob mam podlaczyc karte graficzna do kompa w ktorej mam zintegrowana?? :smiley:

to zalezy jaka masz plyte glowna

wiec masz kilka mozliwci

  1. PCI

  2. AGP

  3. PCI Expres

w najgorszym wypadku zostaje Ci najwolniejsza na PCI ale i tak wydajniejsza od zintegrowanej

No i musisz jeszcze przynajmniej zmienic ustawienia w biosie ktora ma “dzialac”

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 19:17

to zalezy jaka masz plyte glowna

wiec masz kilka mozliwci

  1. PCI

  2. AGP

  3. PCI Expres

w najgorszym wypadku zostaje Ci najwolniejsza na PCI ale i tak wydajniejsza od zintegrowanej

No i musisz jeszcze przynajmniej zmienic ustawienia w biosie ktora ma “dzialac”

ps do krzychu13 mozna bo sam tak mam :stuck_out_tongue:

koles21 ja jak miałem zintegrowaną to nie mogłem wymienić. Tylko kupić nówkę płytę główną. :?

hej no to Cie chyba nabili w sklepie w przysłowiową butelkę :wink:

mój kumpel na jakiejś płytce Asusa miał zintegrowaną, podłączył kartę Geforce4 i działała bez najmniejszych oporów.

Każda płyta musi mieć jakąś magistrale do podłączenia karty graficznej.

Patryk146 podaj dokładny model twojej płyty głównej

Ja mam zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej i jakoś Radeon 9600 mi działa GeForce 4 MX440 też mi działał tylko w biosie trzeba było wyłączyć zintegrowaną kartę.

mam taka plytke: Asrock K8NF4G-SATA2 nForce6100 VGA s.754

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 20:19

lukaszzek i co da rade??

Jak nie mogłeś wymienic kto Ci takich bzdur nagadał ??

Zawsze mozesz włączyć normalną karte graficzna tylko ze musisz wyłaczyć zintegrowana karte graficzna w Biosie.

Masz wolne PCI-E, można włożyć inną kartę.

A jak płyta miała tylko PCI, żadnego AGP czy PCIE? na PCI nie warto kupować grafik.

Po podłączeniu grafiki zintegrowana pewnie sama się wyłączy, jeśli w biosie ustawiłeś na AUTO, lub przestawiasz która ma startować pierwsza PCI/PCI-E/Integra.

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 22:16

Ostatnią na PCI była chyba FX 5500 znam niestety jej wydajność, 6100 jest lepsza

Jaki masz zasilacz? I ile masz na kartę?

witam, mam płytę główną gb ga-78lmt-s2p zintegrowaną w niej karte graficzna, czy jestem w stanie zamontowac zwykla ?

Tak! Byle była PCI Express x 16.

podasz mi jakąś godna polecenia ? przy procesorze amd athlon 2 x3 450 3.2ghz

Nie podejmuje się tego typu rad. Karty dziś bardzo drogie a używane niepewne. Każdy wybór jest więc zależny od możliwości i poglądów (doświadczeń) użytkownika. Może ktoś inny…?

Witam jak sprawdzic własnie jaka plyte głowna bardziej mi chodzi o to :

  1. PCI
  2. AGP
  3. PCI Expres

Podaj model płyty głównej. Ale obstawiam, że jak nowszy komputer niż te 2005-2006 to masz PCI-E

Siemka wszystkim
Mam pytanko jak mam kartę zintegrowaną to mogę zmienić na normalną z płytą główną MSI A68HM-E33 V2 Pomocy😔

Możesz. Ze złączem PCI-EX16.