Mam kłopot z dyskiem jego temperatura szybko rośnie do 55 st


(Lesniewski Pawel1) #1

Witam posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo pi 2512. Ostatnio mam bardzo uciążliwy problem, mój dysk bardzo szybko się nagrzewa i osiąga temp 55 stopni i potem się wyłącza. Kiedy dostałem laptopa wszystko było w porządku nigdy mi się nie wyłączył, problem wystąpił ostatnio. Ściągnąłem program HDtune aby zobaczyć jak pracuję dysk i czy wszystko jest w porządku. Pokazał mi po restarcie kompa 55 stopni czyli stan krytyczny. Po mniej więcej 30 min spadł do 49 ale i tak jak włączam jakąś grę to od razu rośnie:/ . Czy coś mam nie tak z wentylatorem ? Już sam nie wiem oto screeny z HD Tune: http://leslaw654.fotosik.pl/albumy/778914-2.html . Pozdrawiam


(Witkacy75) #2

Witam.

Może to Ciebie zainteresuje: http://allegro.pl/item1178011177_podsta ... ptopa.html


(Lesniewski Pawel1) #3

Dzięki bardzo już zamówiłem :smiley: , ale i tak jest to bardzo dziwne że osiąga taką wysoką temp. nie sądzisz ?


(Witkacy75) #4

Witam ponownie :slight_smile:

Z lapkami tak czasem bywa, niestety. Mało który nadaje się do dłuższej\ciągłej pracy (no chyba że DTR) Jak masz mało RAM-u a wiele procesów w tle hula to Windows odwołuje się częściej do dysku. W związku z tym dysk pracuje intensywniej i tak też się nagrzewa. I tak w kółko :wink:


(przemekKK) #5

Hahahahahahaha...

Ja mam HP Pavilion z AMD Turion i GeForce 8400M GS( !!


(Danielm86) #6
  1. Usunąć śmieci

  2. Defragmentacja dysku programem IOBIT Smart Defrag

  3. Wyłącz usługę indeksowania


(Lesniewski Pawel1) #7

Witam, to nie jest normalna temp, program Crystal DyskInfo pokazuje mi stan krytyczny przy takiej temp laptop mi się wyłącza więc coś jest nie tak, defragmentacja i oczyszczanie też nic nie dają.