Mam kłopot z dyskiem jego temperatura szybko rośnie do 55 st

Witam posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo pi 2512. Ostatnio mam bardzo uciążliwy problem, mój dysk bardzo szybko się nagrzewa i osiąga temp 55 stopni i potem się wyłącza. Kiedy dostałem laptopa wszystko było w porządku nigdy mi się nie wyłączył, problem wystąpił ostatnio. Ściągnąłem program HDtune aby zobaczyć jak pracuję dysk i czy wszystko jest w porządku. Pokazał mi po restarcie kompa 55 stopni czyli stan krytyczny. Po mniej więcej 30 min spadł do 49 ale i tak jak włączam jakąś grę to od razu rośnie:/ . Czy coś mam nie tak z wentylatorem ? Już sam nie wiem oto screeny z HD Tune: http://leslaw654.fotosik.pl/albumy/778914-2.html . Pozdrawiam

Witam.

Może to Ciebie zainteresuje: http://allegro.pl/item1178011177_podsta … ptopa.html

Dzięki bardzo już zamówiłem :smiley: , ale i tak jest to bardzo dziwne że osiąga taką wysoką temp. nie sądzisz ?

Witam ponownie :slight_smile:

Z lapkami tak czasem bywa, niestety. Mało który nadaje się do dłuższej\ciągłej pracy (no chyba że DTR) Jak masz mało RAM-u a wiele procesów w tle hula to Windows odwołuje się częściej do dysku. W związku z tym dysk pracuje intensywniej i tak też się nagrzewa. I tak w kółko :wink:

Hahahahahahaha…

Ja mam HP Pavilion z AMD Turion i GeForce 8400M GS( !!

  1. Usunąć śmieci

  2. Defragmentacja dysku programem IOBIT Smart Defrag

  3. Wyłącz usługę indeksowania

Witam, to nie jest normalna temp, program Crystal DyskInfo pokazuje mi stan krytyczny przy takiej temp laptop mi się wyłącza więc coś jest nie tak, defragmentacja i oczyszczanie też nic nie dają.