Mam klucz systemu w rejestrze w formie jawnej. Czy to normalne?

Witam,

 

… jak w temacie. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Win8 zawiera nieszyfrowany klucz do systemu. Windows 8 zaktualizowany do 8.1. Takie lekkie zdziwienie.

Każdy Windows tak ma… :stuck_out_tongue:

Ciekawe. U mnie LicenseInfo jest zaszyfrowany, DigitalProductId też zaszyfrowany. ProductName - Microsoft Windows XP.

Podobnie mam w windows 7 home premium. Zaszyfrowane dwa - DigitalProductId i DigitalproductId4. W laptopie dwa klucze, to tak ma być.

Ale żeby każdy windows miał niezaszyfrowany klucz produktu w rejestrze? Mam naklejki, mam rachunki i cyrku nie kupowałem.

 

Tak mi się zdaje, że tak nie powinno być, żeby klucz systemu był odkryty. Może to działanie jakiegoś programu dekodera DigitalProductID.

 

@semtex - o jakich tu windowsach mowa? Nawet MS nie jąka się o jawnych kluczach systemu windows w rejestrze.

każdy to każdy. Od zawsze wiadomo że w rejestrze jest zapisany klucz i to po nim wszystko jest sprawdzane. Nie rozumiem tylko co w tym jest dziwnego. Przecież wszystko co się tylko da jest w rejestrze a tym bardziej nie rozumiem czemu miałby być ukryty skoro jest na naklejce, płycie i w każdym możliwym miejscu. To dlaczego miałby by być ukryty w rejestrze do którego mało kto zagląda a sam klucz może wyciągnąć patrząc pod laptopa czy na obudowę.

W rejestrze jest zapisany klucz, każdy może go przeczytać (jak potrafi), ale nie słyszałem o tak rozkodowanym rejestrze, żeby był wyświetlany wstyd Microsoftu - nieszyfrowany klucz wersji windowsa.

 

Ale expertem od dziwnych modyfikacji nie jestem, a też różne aplikacje mogą zadziwić działalnością. Nawet są wirusy rejestru wykrywające i wykradające klucze windowsów.