Mam klucz XP, brak oryginalnej płytki i co dalej?

Witam, posiadam laptopa z wyprzedaży, był na nim zainstalowany oryginalny system Windows XP Professional, chcąc ponownie zainstalować ów system pojawiają się kłopoty. Mam naklejkę z kluczem ale nie posiadam oryginalnej płytki, próbowałem wgrać czysty system XP bez żadnych service Pack ale niestety nie przyjmuje klucza. Proszę o jakieś wskazówki :slight_smile:

A laptop nie ma partycji recovery ??

Podaj dokładny model.

Może trzeba skołowac płytke z SP2 bądź 3 ??

Jest to laptop lenovo T60, nie posiada partycji recovery :frowning:

Jaki system wgrywałeś, a do jakiego systemu masz klucz? Są to dwa te same systemy?

Wgrywałem już XP Professinal bez service pack, z service pack 1 i 2. Żadnego rezultatu. Klucz jest do Windows XP Professional Lenovo Singapore tak przynajmniej jest napisane na naklejce. Nie wiem jaki był poprzednio service pack

Dodane 25.03.2010 (Cz) 19:12

Czytałem, że jak wgra się goły system bez żadnego service pack to klucz powinien przyjąć bez problemu a tu niestety lipa.

W niektórych modelach Lenovo, przywracanie systemu uruchamia się w następujący sposób:

"Tuż po uruchomieniu komputera (w trakcie procedury POST) w momencie wyświetlania

ekranu z logiem producenta „Lenovo ThinkCentre” ( lub podobne) należy nacisnąć klawisz [ENTER]".

Wówczas wyświetla się ekran z wyborem przywracania systemu.

Pobierz instrukcję obsługi ze strony Lenovo do twojego modelu! Albo podaj dokładny model.

I tu może się pojawić problem…, gdyż cześć naklejek - kluczy produktów OEM, na notebookach nie nadaje się do “ręcznego” wklepania podczas instalacji… :frowning: Takie notebooki najczęściej mają albo partycję odzyskiwania albo płytki do odzyskiwania systemu… i takie systemy są już preaktywowane i nie “proszą” o podanie klucza podczas procesu odzyskiwania… A z punktu widzenia zapisów licencyjnych wszystko się zgadza… jest naklejka z kluczem…

A skąd Ty to możesz wiedzieć co? :-k

Owszem tak jest, z tym że producent używa jednego klucza podczas instalacji systemu na tysiącach swoich komputerów (czyt. instalacja nienadzorowana), który jest już, jak pisałeś, aktywowany a to oznacza, że ja mogę korzystać z tego samego klucza co Ty :slight_smile: W tym wypadku powinno się aktywować system z nowym kluczem, właśnie z naklejki.

Klucz natomiast w tym przypadku może nie być przyjęty, ponieważ to może być dedykowana wersja systemu tak jak jest np. w przypadku komputerów Dell i wtedy musisz kombinować dedykowaną wersję albo nie wiem - dzwonić do Microsoftu i tam się pytać ale jeśli to OEM to odeślą Cię do producenta lub sklepu, w którym zakupiono komputer :slight_smile:

Pozdrawiam!

stefanio jeśli masz naklejkę z kluczem pod laptopem to po prostu poszukaj na forach albo w swojej okolicy osoby która ma tez taki laptop z naklejką. Może ona ma płytkę z XP. Poszukał też na torentach. I to nie jest piractwo. Skoro masz naklejkę i klucz to możesz ściągnąć kopie i zainstalować. Ja tak robiłem z Dellami. Szukaj Windows XP Lenovo. Też możesz zadzwonić do Lenowo Polska i poprosić o kopie. Nie wiem jak w Polsce. Ja miałem kilka stacjonarnych i laptopów Della ale ze stanów od wujka. Gdy potrzebowałem instalki wujaszek dzwonił do Della USA i przysyłali jemu. Jeśli komp był na gwarancji to było za darmo, jeśli już po to płacił 20$.

Tak jak pisze roobal. Potrzebujesz dedykowanej edycji XPka :?