Mam Oryginalnego Windowsa 98 i nie moge go zainstalowac

(Czlowiek18) #1

Mam Oryginalnego Windowsa 98 i nie moge go zainstalowac. Po sformatowaniu dysku gdy wloze cd z plyta jest wszystko nornalnie. Pojawia sie nawet okno z przyciskami do wyboru (F3 itd.) naciskam enter by kontynuowac i nagle wyskakuje mi na srodku ekranu komunikat "Sync. Out of Range" prosze o pomoc. z gory dziekujei pojawia sie juz okno gdzie jest pomoc itd.

(lazikar) #2

Zresetuj ustawienia BIOS-u do ustawien domyślnych.

(Msprungk) #3

Monitor nie obsługuje takiego odświeżania. Niestety dawno już nie bawiłem się tym systemem, ale może spróbuj użyć setupcore.exe zamiast setup.exe

Ewentualnie zmień grafikę na czas instalacji

(Czlowiek18) #4

jak zresetowac ustawienia biosu do domyslnych?:slight_smile: a co do tej grafiki to te parametry zmienic na pulpicie czy gdzies indziej. Z gory dziekuje za pomoc

(P Ch86) #5

Nie chcę źle, ale ja resetowałem bios (gdy przesadziłem z podkręcaniem procka :mrgreen: ) poprzez wyjęcie bateryjki z płyty głównej na 10 minut!

(lazikar) #6

Można zworką na płycie lub w ustawieniach biosu jest opcja.

(Czlowiek18) #7

Aha:] a jest jakis reset w systemie :]?

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 14:08

nie wiem czy dobrze wczytalem te ustawienia fabryczne ( w biosie nacisnalem load performance settings i pozniej jak nie zadzialalo zrobilem load optimal settings ) i nadal wyskakuje ten komunikat:/

(Jas Mo) #8

tak

jak odkręcisz obudowę z kompa

to poszukaj bateryjki i możesz ja wyjąć na ok.5 min i pózniej spowrotem włożyć >tylko patrz aby dobrze włożyć

lub koło bateryjki jest zworka i ja przestaw i po ok 2 min spowrotem cofnij do tej pozycji w jakiej była

(Czlowiek18) #9

zrobilem jak zalecales. wyjalem zworke i jak wlaczylem zwolnil mi sie procek na 1350 mhz. ale pomimo tego nadal wyskoczyl ten komunikat:/

(Dod) #10

Ymm albo mi się zdaje albo... bios nie ma nic wspólnego z monitorem więc nie wiem czemu gadaliście żeby robił resa biosa :shock:

To pulpit Ci się włącza ? :shock:

Inaczej... instalujesz Windowsa 98 z poziomu Wndowsa ? :smiley:

(Czlowiek18) #11

ja sformatowalem dysk i probowalem zainstalowac. i nie wiem czemu tak sie dzieje:/

(Msprungk) #12

Jakiś problem z czytaniem? Zmień grafikę na inną. Alternatywnie wyłącz ten monitor LCD, podepnij zwykły CRT jak masz taką opcję a potem podłącz LCD ponownie

A co z tym setupcore? Nie zadziałało?

(Czlowiek18) #13

ja mam normalnie monitor CRT.

(Msprungk) #14

A masz możliwość ustawienia jego parametrów z menu czy nie bardzo?

Pytam po raz trzeci co z tym setupcore

Odpowiesz czy z jakiś przyczyn nie masz ochoty?

(Czlowiek18) #15

w monitorze moge zmienic czestotliwosc odswiezania itd. z tym setupcore to jak trzeba zrobic? sorki za komplikacje.

(Msprungk) #16

To zmień odświeżanie na najniższą możliwą wartość na czas instalacji

A co do pliku setupcore to masz go na płycie instalacyjnej w katalogu "Win98". Uruchom kompa z dyskietki startowej Windows 98 (jeśli jej nie masz to możesz ją sobie ściągnąć z http://www.bootdisk.com) i odpal ten plik. To instalacja systemu bez sprawdzania konfiguracji sprzętowej, ale najpierw spróbuj z tymi ustawieniami monitora