Mam Oryginalnego Windowsa 98 i nie moge go zainstalowac

Mam Oryginalnego Windowsa 98 i nie moge go zainstalowac. Po sformatowaniu dysku gdy wloze cd z plyta jest wszystko nornalnie. Pojawia sie nawet okno z przyciskami do wyboru (F3 itd.) naciskam enter by kontynuowac i nagle wyskakuje mi na srodku ekranu komunikat “Sync. Out of Range” prosze o pomoc. z gory dziekujei pojawia sie juz okno gdzie jest pomoc itd.

Zresetuj ustawienia BIOS-u do ustawien domyślnych.

Monitor nie obsługuje takiego odświeżania. Niestety dawno już nie bawiłem się tym systemem, ale może spróbuj użyć setupcore.exe zamiast setup.exe

Ewentualnie zmień grafikę na czas instalacji

jak zresetowac ustawienia biosu do domyslnych?:slight_smile: a co do tej grafiki to te parametry zmienic na pulpicie czy gdzies indziej. Z gory dziekuje za pomoc

Nie chcę źle, ale ja resetowałem bios (gdy przesadziłem z podkręcaniem procka :mrgreen: ) poprzez wyjęcie bateryjki z płyty głównej na 10 minut!

Można zworką na płycie lub w ustawieniach biosu jest opcja.

Aha:] a jest jakis reset w systemie :]?

Złączono Posta : 25.03.2006 (Sob) 14:08

nie wiem czy dobrze wczytalem te ustawienia fabryczne ( w biosie nacisnalem load performance settings i pozniej jak nie zadzialalo zrobilem load optimal settings ) i nadal wyskakuje ten komunikat:/

tak

jak odkręcisz obudowę z kompa

to poszukaj bateryjki i możesz ja wyjąć na ok.5 min i pózniej spowrotem włożyć >tylko patrz aby dobrze włożyć

lub koło bateryjki jest zworka i ja przestaw i po ok 2 min spowrotem cofnij do tej pozycji w jakiej była

zrobilem jak zalecales. wyjalem zworke i jak wlaczylem zwolnil mi sie procek na 1350 mhz. ale pomimo tego nadal wyskoczyl ten komunikat:/

Ymm albo mi się zdaje albo… bios nie ma nic wspólnego z monitorem więc nie wiem czemu gadaliście żeby robił resa biosa :shock:

To pulpit Ci się włącza ? :shock:

Inaczej… instalujesz Windowsa 98 z poziomu Wndowsa ? :smiley:

ja sformatowalem dysk i probowalem zainstalowac. i nie wiem czemu tak sie dzieje:/

Jakiś problem z czytaniem? Zmień grafikę na inną. Alternatywnie wyłącz ten monitor LCD, podepnij zwykły CRT jak masz taką opcję a potem podłącz LCD ponownie

A co z tym setupcore? Nie zadziałało?

ja mam normalnie monitor CRT.

A masz możliwość ustawienia jego parametrów z menu czy nie bardzo?

Pytam po raz trzeci co z tym setupcore

Odpowiesz czy z jakiś przyczyn nie masz ochoty?

w monitorze moge zmienic czestotliwosc odswiezania itd. z tym setupcore to jak trzeba zrobic? sorki za komplikacje.

To zmień odświeżanie na najniższą możliwą wartość na czas instalacji

A co do pliku setupcore to masz go na płycie instalacyjnej w katalogu “Win98”. Uruchom kompa z dyskietki startowej Windows 98 (jeśli jej nie masz to możesz ją sobie ściągnąć z http://www.bootdisk.com) i odpal ten plik. To instalacja systemu bez sprawdzania konfiguracji sprzętowej, ale najpierw spróbuj z tymi ustawieniami monitora