Mam płytkę - Nie mam klucza

Witam pod moim wątkiem znajduje się bardzo podobny temat lecz nie znalazłem w nim odpowiedzi , dlatego tworzę nowy.

Mam Bardzo długo laptopa (Prawie 6 lat) I od kąd go mam to jeszcze ANI RAZU nie miałem robionego formata…Nie mogłem poprostu znaleźć płytki z Instalacją Systemu… Moj laptop nie zbyt dobrze funkcjonował więc stwierdziłem że wezmę płytkę od siostry. Wziąłem ale ona miała w jakimś zwykłym ( Nie Oryginalnym) Pudełku…Nie mogłem również znleźć tam kodu do tej płytki.

Jest to Płytka z Systemem Windows xp Home Edition, U siostry mam już zainstalowaną dokładnie tą samą płytę i chciałbym ją teraz zainstalować na laptopa nie znając klucz. Mogłbym użyc jakiegoś innego klucza (Np. takiego jakiego znajde w necie)? Czy może jest inny sposob? Proszę o dokładną odpowiedz :slight_smile:

Zanim zrobisz format w systemie xp na lapku za pomocą programów do wyciągania kluczy znajdziesz klucz i wtedy zainstalujesz na legalnym kluczu , biorąc klucz z neta masz ich pełno bedziesz miał 100% pirata . Dodatkowo popatrz czy nie masz czasem w lapku partycji recowery z ukrytym obrazem xp .

No własnie nie mam :smiley:

Kiedys wogole nie ogarnialem kompoterow i mi się nudziło i odkleiłem tą naklejkę i gdzieś sie zapodziała :confused:

Czyli podsumuwując wszystko gdy ściągnę ten klucz, będę miał płytkę i zgram wszystkie stery to mogę smiało robić formata ta?

Bądź poszukaj pod spodem lapka naklejki z numerem seryjnym :slight_smile:

Ty ej w zyciu bym tam nie zaglądnął ale o dziwo jest tam numer seryjny…Jest naklejka z napisem WIndows Home Edition i niżej Product Key: 67rx-??-???-???-??? To jest to? ;D

Aha jeszcze jedno czy przeinstalowuje ponownie system to musze zgrywac stery czy nie? ;D

Jak tak to dobrze by było do czego mam zgrac te stery ;]] Wiem ze do karty dzwiekowej, plyty glownej, karty graficznej i czegos jeszcze? ;]

Tak, to to.

Tak będziesz musiał. Te 3 wystarczą.

Na “ty ej” to tramwaj w Krakowie staje :wink:

Jak sobie wyobrażasz zgrywanie sterów ??

Stery powinieneś mieć na płytkach od laptopa, a jak nie to poszukaj na stronie producenta laptopa.

Klucz jest najważniejszy. I sterowniki sobie pobierz teraz i instalki wklej przed formatem na inną partycję niż masz system, żebyś po formacie od razu wszystko miał. Albo możesz zrobić kopię obecnych sterowników i przywrócić ją po ‘formacie’. Możesz sobie wybrać jakiś program http://www.searchengines.pl/Tworzenie-k … 83254.html .