Mam połączenie z ruterem ale nie mam internetu

Hej:) Przeszukałam już chyba cały internet ale nigdzie nie znalazłam rozwiązania mojego problemu.

Zakupiłam nowy ruter TP-LINK TL-WR740N. Stworzyłam sieć i zabezpieczyłam ją hasłem. Moja siostra, mając laptopa z Windows 7 od razu się podłączyła do sieci i ma internet. Niestety to u mnie występuje problem. Wi-fi wyszukuje daną sieć i się z nią łączy, ALE występuję tylko połączenie lokalne a brak internetu. Dodam, że trwa identyfikacja sieci i sieć w końcu nie zostaje zidentyfikowana. Najprawdopodobniej coś mam zablokowane w komputerze, że nie mogę się połączyć z nową siecią. Problem pojawił się po zakupie nowego rutera. Dodam, że mogę połączyć się z innymi sieciami, np. teraz korzystam z niezabezpieczonej sieci:P

Mam internet z UPC, laptop z Vistą. Karta sieciowa działa poprawnie i ma wszystkie aktualizacje.

Nie jestem informatykiem więc proszę o w miarę proste wytłumaczenie. Jeżeli jakieś dane będą jeszcze potrzebne to napisze.

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam z tym internetem zrobić.

P.S. Chciałam dodać jeszcze zrzuty ekranu, zeby jakoś obrazowo to pokazać, ale niestety nie wiem jak się takie coś tu wstawia;p Jak coś to mogę wysłać to na maila.

Pozdrawiam.

Możliwe, iż masz ustawiony statyczny (stały) adres IP.

Sprawdź to - wejdź do Centrum Sieci i Udostępniania i sprawdź ustawienia adresów IP karty sieci bezprzewodowej. Powinny się pobierać automatycznie z routera.

Pozdrawiam!

Mam ustawione automatyczne pobieranie IP.

Proponuję na początek zrobić tak, odłącz router od internetu, zresetuj go do ustawień fabrycznych (przytrzymaj szpilką kilkadziesiąt sekund przycisk reset). Jeśli w routerze domyślnie jest wyłączone Wifi (w niektórych modela Wifi jest wyłączone), włącz je bez żadnych zabezpieczeń, podłącz się bezprzewodowo do routera, uruchom wiersz poleceń i poniższymi poleceniemi sprawdź czy uzyskujesz adres IP i jest łączoność z routerem (wklej tu też ich wynik).

ipconfig

ping 192.168.1.1

Jeśli uzyskujesz adres IP i jest łączność z routerem (router odpowiada na ping), podłącz router do internetu (skonfiguruje w ustawieniach WAN wedle zaleceń operatora, prawdopodobnie opcja dynamic IP) i sprawdź czy masz dostęp do internetu. Jeśli tak, włącz zabezpieczenie: typ WPA2-personal, algorytm AES, ustal na początek jakieś proste hasło, np. 1234567890 i sprawdź czy jest łączność z routerem jak powyżej i jeśli tak, sprawdź czy masz dostęp do internetu. Jeśli masz dostęp, zmień hasło na bardziej skomplikowane.

Pozdrawiam!

Resetowałam router do ustawień fabrycznych już z kilkanaście razy. Zaznaczam, że moja siostra na drugim laptopie ma internet i to bez żadnego problemu. Dokładniej to dzięki temu, że jej laptop wykrył nowe urządzenie mogłyśmy założyć nową sieć, gdyż instalacja z płytki kończyła się błędem. Ona ma laptop od miesiąca z Windowsem 7, mój laptop ma 3 lata i oprogramowanie Viste.

tu są moje zrzuty, może się coś przyda

http://speedy.sh/XrVXs/siec-niezidentyfikowana.jpg

http://speedy.sh/c3dcJ/przed-polaczeniem.jpg

http://speedy.sh/8DE82/po-polaczeniu.jpg

http://speedy.sh/CZ7pb/stan-polaczenie- … odowej.jpg

Miałem kiedyś podobny problem, może i w tym przypadku pomoże. Podłącz router do komputera poprzez kabel, następnie w Windows Update zainstaluje wszystkie aktualizacje (tutaj właśnie znajdował się problem u mnie, niby karta wifi była zaktualizowana jednak Windows Update doszukał się aktualizacji). Restart komputera oraz router i może zadziałać. Pozdrawiam.

Działa :smiley: Dziękuje bardzo za taki pomysł. Niby pokazywało, że karta sieciowa ma wszystkie aktualizacje zrobione, ale jednak Windows Update znalazł jeszcze jakąś aktualizację i DZIAŁA :slight_smile: Dzięki wielkie RedWarrior :slight_smile:

//Jeśli masz nowy problem, proszę założyć nowy temat.

roobal