Mam ponad 100 procesów w systemie Win XP

(Kunsztro) #1

większość uruchomionych. Jak rozpoznać, które są niezbędne a które nie? Niektóre z nazwy można rozpoznać, ale dużo ma jakieś dziwne nazwy.

Czy jest jakiś program który, za pomocą kreatora potrafi to uporządkować dając możliwość wyboru?

(scripter1) #2

Polecam AutoRuns, może nie ma kreatora ale wyświetla wszystko co startuje przy starcie systemu i można wyłączyć autouruchamianie tego co niepotrzebne (nie tylko procesy ale też zaplanowane zadania, usługi, drivery kodeki itp.)

(Kunsztro) #3

Wielkie dzięki właśnie o taki programik chodziło. Mały grupuje wszystkie procesy , usługi i można sobie spokojnie wszystko niepotrzebne pousuwać.

(pstrowsky) #4

Wypróbuj sobie program Soluto http://www.dobreprogramy.pl/Soluto,Prog … 26836.html

(Kunsztro) #5

Boję się ma ocenę tylko 6,4.

(pstrowsky) #6

Nie musisz nim nic usuwać, program poda Ci posortowane procesy według czasu uruchamiania na kompie i da spore rozeznanie w tym co się uruchamia wraz se startem. Jest niegroźny sam go używałem. Innym dobrym pomysłem będzie udostępnienie logów z programu OTL i poproszenie kogoś kto się na tym zna o ich sprawdzenie analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html