Mam ponad 100 procesów w systemie Win XP

większość uruchomionych. Jak rozpoznać, które są niezbędne a które nie? Niektóre z nazwy można rozpoznać, ale dużo ma jakieś dziwne nazwy.

Czy jest jakiś program który, za pomocą kreatora potrafi to uporządkować dając możliwość wyboru?

Polecam AutoRuns, może nie ma kreatora ale wyświetla wszystko co startuje przy starcie systemu i można wyłączyć autouruchamianie tego co niepotrzebne (nie tylko procesy ale też zaplanowane zadania, usługi, drivery kodeki itp.)

Wielkie dzięki właśnie o taki programik chodziło. Mały grupuje wszystkie procesy , usługi i można sobie spokojnie wszystko niepotrzebne pousuwać.

Wypróbuj sobie program Soluto http://www.dobreprogramy.pl/Soluto,Prog … 26836.html

Boję się ma ocenę tylko 6,4.

Nie musisz nim nic usuwać, program poda Ci posortowane procesy według czasu uruchamiania na kompie i da spore rozeznanie w tym co się uruchamia wraz se startem. Jest niegroźny sam go używałem. Innym dobrym pomysłem będzie udostępnienie logów z programu OTL i poproszenie kogoś kto się na tym zna o ich sprawdzenie analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html