Mam poważny problem z kompem!

Hmm teraz lepiej mówicie. To podam dokładną sytuacje jak jest:

Mam dwustronną pamięć 128, jednostronną 128, i jednostronną 64. Może i jest to śmieszne, ale musze tak robić co jakiś czas, czyli na początku wpinam wszystkie kości czyli mam 312. Komp mi chodzi wtedy jak marzenie, nie mam zastrzeżeń (mam A600 :D). Ale po pewnym czasie np 1 miesiącu komp mi zaczyna wariować, czyli redsetuje się bez powodu. Oprogramowanie nie ma do tego zupełnie nic. A więc dochodzi do tego że za np 10 resetem windows się włącza. I wtedy wypinam dwustronnicową pamięć 128. Wtedy mam spokój na następny okres. A jak znowu zaczhnają się resety, to musze przeinstalować wina i wpąć dwustronnicową pamięć.

Tego kompa mam już od długiego czasu, a te resety się zaczynają od hmm pół roku…

to jeszcze loga poproszę :o

Logfile of HijackThis v1.98.2

Scan saved at 19:10:48, on 2005-01-13

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

D:\WINDOWS\System32\smss.exe

D:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

D:\WINDOWS\system32\services.exe

D:\WINDOWS\system32\lsass.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

D:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

D:\WINDOWS\Explorer.EXE

D:\WINDOWS\system32\ZONELABS\vsmon.exe

D:\WINDOWS\System32\svshost.exe

D:\Program Files\VirtualCloneDrive\VCDDaemon.exe

D:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

D:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

D:\Program Files\Common Files\CMEII\CMESys.exe

D:\Program Files\RivChat2\RivChat.exe

D:\Program Files\Dudez\ProtoWall\ProtoWall.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

D:\Program Files\Opera\Opera.exe

E:\Instalki\Dla Windows\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - D:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM…\Run: [Resume copy] copyfstq.exe /startup

O4 - HKLM…\Run: [service Update] svshost.exe

O4 - HKLM…\Run: [VirtualCloneDrive] “D:\Program Files\VirtualCloneDrive\VCDDaemon.exe” /s

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM…\Run: [avast!] D:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [NeroFilterCheck] D:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM…\Run: [VolumeX] D:\Program Files\VolumeX\VolX.exe

O4 - HKLM…\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM…\Run: [Zone Labs Client] “D:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe”

O4 - HKLM…\RunServices: [service Update] svshost.exe

O4 - HKCU…\Run: [RivChat] D:\Program Files\RivChat2\RivChat.exe

O4 - HKCU…\Run: [service Update] svshost.exe

O4 - HKCU…\Run: [ProtoWall] D:\Program Files\Dudez\ProtoWall\ProtoWall.exe

O8 - Extra context menu item: Pobierz stronę WEB z Free Download Manager - file://D:\Program Files\Free Download Manager\dlpage.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko z Free Download Manager - file://D:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz z Free Download Manager - file://D:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz zaznaczenie z Free Download Manager - file://D:\Program Files\Free Download Manager\dlselected.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\WINDOWS\System32\msjava.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\WINDOWS\System32\msjava.dll

To można wywalić…

A zaznaczone pliki sprawdzić, czy zostały usunięte - jeśli nie, to usunąć !!

O4 - HKLM…\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM…\Run: [service Update] svshost.exe

O4 - HKCU…\Run: [service Update] svshost.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [service Update] svshost.exe

Qrna, juz mi się wszystko powoli miesza… :?

potem jeszcze wskazany skan cwshredder’em, pestpatrolem i spybotem. (oczywiście po zrobieniu update’a !!

linki: http://download.zonelabs.com/bin/free/p … olHome.exe

http://download.softpedia.ro/software/A … sd14b2.exe

http://cwshredder.net/bin/CWShredder.exe

BTW

Pisząc o podaniu kodu błędu miałem raczej na myśli coś takiego:

event8tb.jpg

Czyli kod konkretnego błędu (krytycznego) wywołanego w momęcie resetu, który jest wyświetlany w właściwościach zdarzenia… a nie cały nic nie znaczący log zdarzeń. :smiley:

Heh zrobiłęm reinstalacje wina, mówiłem już, że to nie wina oprogramoiwania. Zostało mi ok 2 iesięcy i znowu będzie to samo :evil:

  1. miałeś syfy na kompie (svshost.exe) - to jest program!

  2. z komunikatów o błędach krytycznych można się dowiedzieć który element komputera nawala… ale twoja wola.

Się zmywam… do poniedziałku… :wink:

mam nadzieję Mefhisto, że robisz format c przed ponownym instalowaniem win :smiley:

Hehe na C trzymam same rzeczy które zdarłem i ta partycja jest obięta ochroną.

Mówie przecierz, że to nie wina oprogramowania. Ten problem z BSoD miałem już problem nawet kiedy nie miałem neta (czyli z 4 reinstalacje wina do tyłu). Jak znową zaczną sie problemy to wam pokaże tego loga. Aha bardzo często win mi się resetuje podczas wczytywania, albo przez kiedy żaden program nie jest jeszcze wczytany…

mefhisto masz podobne problemy jak ja, jakis czas chodzi a potem znowu i tez sadzilem ze to oprogramowanie, ale ja gg mi chodzi iles czasu dobrze a potem robi błedy to chyba to bezsensu. Zajmuje sie teraz tym dobry informatyk i mowi ze to moze byc zasilacz, jak mi sie jeszcze raz wylaczy to zmienie zasilacz wtedy zobacze, albo ramy bo tez jak przelozylem kość to dzialalo dobrze jakis czas, juz sam nie wiem co robic.

Hehe tylko, że ja mam taki problem, że nie program mi robi błędy tylko np win się nie włącza. Powiedz jak wymiana ramów coś da.

mi tez sie nie wlacza, naciskam a komp wogole nie startuje dopiero po chwili zaskakuje, ale wyskakuje czasem blad i ze nie ma pliku w system32/config… i zeby naprawic nacisnij r ale jak wylacze i ponownie uruchomie to zadziała. Ja tego nie rozumiem dlatego musialem powierzyc to informatykowi.

Nie w tym rzecz. U mnie jest inaczej, pisałem na początku, w środku i na końcu.

Napisałeś wyżej cos takiego

A jakbyś nie wpiął tej pamięci to co, windows sie nie odpali po instalce? Pytam bo z tego co przeczytałem wygląda mi to na problem sprzętowy tylko, nie programowy. Jesli wypinasz tę kość i działa to może ona jest winna? może jest walnięta? Jeśli ten problem trwa tak długo to ja bym się poświęcił i popracował na nowym systemie przez dłuższy czas na pojedynczych kościach Ramu - najpierw na jednej, potem drugiej itd. I zobacz czy dzieje się tak samo zawsze, czy tylko jak wpieta jest konkretna kość, czy jakaś kombinacja kości… Najłatwiej dojśc do tego drogą eliminacji - wykluczać każdy element po kolei Jeśli na wszystkich kościach dzieje się tak samo to mało prawdopodobne żeby wszystklie były złe, więc problem jest gdzie indziej. Może zasilacz nie trzyma napięć, może płyta? Nie widze innego (darmowego) sposobu na zdiagnozowanie problemu. Bo zawsze możesz komuś dać kompa i niech się z tym męczy za kasę. Tyle że w serwisie często im się nie chce bawić. Kiedyś mi płyte gł zdiagnozowali do wyrzucenia, a okazało się że była przykrecona śrubką bez podkładki izolującej i było spięcie :smiley:

Powodzenia :slight_smile:

Próbowałem jak tą metodę eleminacji. Zdaje się, że to nie konkretna pamięć. Podejrzewam płyte i hdd. Mam zamiar sobie nie długo kupić dysk, zobaczymy. Problem jest też taki, że oprogramowanie nie ma do tego nic. Już dawno temu zrobiłem coś takiego: win mi się nie chciał uruchamiać, więc chciałem się upewnić, że to nie wina oprogramowania. Włączyłem Debiana, a raczej usiłowałem. Dopiero po przepięciu pamięci się włączył. :evil:

Nie wiem, może jestem za głupi na to ale nie umiem sobie wyobrazić jak wypięcie kości pamięci może pomagać na działanie niesprawnego dysku ?? Bo pisałeś że wyciągasz kość i to pomaga czasowo… Płyta gł. to już bardziej.

Miałem kiedyś dysk na jakiś miesiądz 8Gb i wtedy mi komp działał, bez zastrzeżeń. Nie mam siły do tego. Nie chce wydawać masy pieniędzy na tego kompa, bo się nie opłaca. Nie mam też kasy na nowego i zresztą ten jaki mam mi wystarcza, bo nie jestem wymgającym graczem. No właśnie, a teraz jeszcze coś nowego, a mianowicie: zainstalowałem sobie wczoraj sterowniki do karty graficznej, a dokładniej detonator wersji 56.64 i 66.93. I okazało się, że na 66.93 grafika nie jest wyświetlana poprawnie. A dokładniej w jednej w nielicznych gier w które gram - Warcraft. Wszystko było jakieś takie białe, nie było cieni i tekstury były nie wyświetlane poprawnie. Kiedy zainstalowałem 56.64 to mi się Warcraft wiesił przy włączaniu mapy, lub wciśnieciu przycisku ‘Join’ na BN :? 56.64 mi kiedyś chodziły normlanie. Teraz mam 40.72 i jest wszystko OK. Zawsze miałem zainstalowany detonator 52.xx, ale chciałem sprawdzić inne. Mam GeForce 2 64Mb.

Ten ram jest dziwnie skonfigurowany,czy masz jedne kości pamięci,stare,inne nowe,na starym komputerze dołożyłem pamięć miałem 64 MB,dołożyłem 128,miałem potem 192 MB,komp zaczął się sypać,windows nie odpalał od razu,rzekome błędy na dysku,ta pamięć się gryzła z tą starą,gdy był pojedyńczy moduł 128 mb było ok,zobacz te pamięci

Nie sądze, z pamięcia od początku było ok, dopero po jakimś czasie zaczeły się problemy.

Ja miałem nonstop blue screen w winie xp, kombinowałem ze sterownikami, z anty virami i nic nie pomagało… okazało się później że przedobrzyłem w ustawieniach ramu w biosie… do testu wykorzystałem program memtest86 i dopiero w ostatnim teście zaczeły pojawiać się błędy… ustawiłem w biosie na auto i wszystko wróciło do normy…

sniper00:

Ustawienia w biose mam ustawnione na domyślne. Nie sądze, aby to było przyczyną.

LORD:

Model Number:ST340810A

Capacity:40 GB

Speed:5400 rpm

Seek time:8.9 ms avg

Interface:Ultra ATA/100