Mam problem z czcionkami w xp

(Mpiwowarczyk) #1

Witam.Zainstalowalem sobie nowe czcinki ale jest ich za duzo i troche usunalem i usunalem tez te systemowe i mi pozmienialo troche w komouterze czy moge przywrocic te systemowe czcionki.Jak to zrobic bo nie wiem.Dzieki

(M a x) #2

zobacz Tutaj

(Dew Z) #3

Przywróć system do momentu kiedy zainstalowałeś te nowe czcionki lub do momentu kiedy usunąłeś te systemowe.

Jeżeli to nie pomoże (a powinno zadziałać) użyj funkcji naprawiania systemu dostępnej z płyty instalacyjnej systemu Windows (w którymś kroku naciśnięcie klawisza bodajże R).

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 23:44

…możesz też zainstalować czcionki dostępne tutaj może to akurat te usunąłeś.

(Mpiwowarczyk) #4

Przywrocilem wszystkie te czcionki ale nadal mam pozmieniane w systemie co mam zrobic zeby zostawic te systemowe a usunac te niepotrzebne.Jak macie liste systemowych czcionek to bardzo bym byl wdzieczny to jakos je usune.Dzieki pozdrawiam

(aero) #5

a instalowałes jakieś packi zmieniające xpka na vistę ?

(Mpiwowarczyk) #6

nic nie instalowalem tylko czcionki bo do korela mi sa potrzebne ale teraz mam ich ze 3000 tys to duzo za duzo.Chcialbym miec te stare teraz a jak bede potrzebowal ty sobie kilka doinstaluje ale nie wiem jak to zrobic zeby miec tylko te stare systemowe.

(aero) #7

to polecam opcję naprawy systemu , bootujesz płytke z xpkiem, i jak pokaże ci już partycje, wtedy wciskasz R i ci naprawi system

(El Presidento) #8

Niestety nie jest tak do konca :roll:

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkłądasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, az zobaczyśc ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bierzącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalaci, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , pózniej wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz poprostu Enter )

I wpisujesz komende chkdsk /r i czekasz…

Po zakonczeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Pózniej zmieniasz botowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz.

Ale nie prosciej wrzucic czionki systemowe z płyty XP (Katalog fonts )

(Micromac) #9

Kolega Dew.Z juz wspomnial o rozwiazaniu, ktore jest dobre.

Jesli nie wylaczyles Przywracania Systemu to przywroc system do dnia, kiedy jeszcze nie instalowales tych czcionek (pakietu). To pomaga

(Mpiwowarczyk) #10

Dzieki Paniwie ale jest jeszcze jeden problem nie mam przy sobie polskiego xp bo jestem za granica.A jak bym skopiowal wszystkie czcionki z innego xp ate wywalil bedzie dobrze???Pozdrawiam

(El Presidento) #11

Tak, bo jezeyk a czionka to dwie oddzielne rzeczy.

Spokojnie mozesz to zrobić.

Ale nie jestem dokonca przekonany czy jest to legalne, poniewaz wszytsko co jest na płycie jest integralną częscia umowy i licencji a więc jezeli nie posiadasz licencji na drugiego XP, bedzie to nie legalne.

(Mpiwowarczyk) #12

Poprostu kolega mi wysle te fonty z tej samej plyty co mam zainstalowany system.Tak wiec wszystko jest legalnie.

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 17:32

Do Dew.Z apropo przywracania systemu do dnia poprzedniego to nie moge tego zrobic bo wyswietla mi sie tylko w kalendarzu wczorajsza data ale juz po instalacji i nie wiem dlaczego???