Mam problem z czcionkami w xp

Witam.Zainstalowalem sobie nowe czcinki ale jest ich za duzo i troche usunalem i usunalem tez te systemowe i mi pozmienialo troche w komouterze czy moge przywrocic te systemowe czcionki.Jak to zrobic bo nie wiem.Dzieki

zobacz Tutaj

Przywróć system do momentu kiedy zainstalowałeś te nowe czcionki lub do momentu kiedy usunąłeś te systemowe.

Jeżeli to nie pomoże (a powinno zadziałać) użyj funkcji naprawiania systemu dostępnej z płyty instalacyjnej systemu Windows (w którymś kroku naciśnięcie klawisza bodajże R).

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 23:44

…możesz też zainstalować czcionki dostępne tutaj może to akurat te usunąłeś.

Przywrocilem wszystkie te czcionki ale nadal mam pozmieniane w systemie co mam zrobic zeby zostawic te systemowe a usunac te niepotrzebne.Jak macie liste systemowych czcionek to bardzo bym byl wdzieczny to jakos je usune.Dzieki pozdrawiam

a instalowałes jakieś packi zmieniające xpka na vistę ?

nic nie instalowalem tylko czcionki bo do korela mi sa potrzebne ale teraz mam ich ze 3000 tys to duzo za duzo.Chcialbym miec te stare teraz a jak bede potrzebowal ty sobie kilka doinstaluje ale nie wiem jak to zrobic zeby miec tylko te stare systemowe.

to polecam opcję naprawy systemu , bootujesz płytke z xpkiem, i jak pokaże ci już partycje, wtedy wciskasz R i ci naprawi system

Niestety nie jest tak do konca :roll:

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkłądasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, az zobaczyśc ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bierzącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalaci, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , pózniej wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz poprostu Enter )

I wpisujesz komende chkdsk /r i czekasz…

Po zakonczeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Pózniej zmieniasz botowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz.


Ale nie prosciej wrzucic czionki systemowe z płyty XP (Katalog fonts )

Kolega Dew.Z juz wspomnial o rozwiazaniu, ktore jest dobre.

Jesli nie wylaczyles Przywracania Systemu to przywroc system do dnia, kiedy jeszcze nie instalowales tych czcionek (pakietu). To pomaga

Dzieki Paniwie ale jest jeszcze jeden problem nie mam przy sobie polskiego xp bo jestem za granica.A jak bym skopiowal wszystkie czcionki z innego xp ate wywalil bedzie dobrze???Pozdrawiam

Tak, bo jezeyk a czionka to dwie oddzielne rzeczy.

Spokojnie mozesz to zrobić.

Ale nie jestem dokonca przekonany czy jest to legalne, poniewaz wszytsko co jest na płycie jest integralną częscia umowy i licencji a więc jezeli nie posiadasz licencji na drugiego XP, bedzie to nie legalne.

Poprostu kolega mi wysle te fonty z tej samej plyty co mam zainstalowany system.Tak wiec wszystko jest legalnie.

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 17:32

Do Dew.Z apropo przywracania systemu do dnia poprzedniego to nie moge tego zrobic bo wyswietla mi sie tylko w kalendarzu wczorajsza data ale juz po instalacji i nie wiem dlaczego???