Mam problem z drukarką Canon Pixma iP 1500

Sprawa ma się tak- zaczęłam drukować sobie obrazy do ustnej z polskiego i drukarka mimo, że załadowałam nowe tusze to obrazy drukują mi się bardzo jasne i na dodatek w odcieniach zieleni i żółci- poprzednio nigdy tak się nie działo :frowning:

Czy ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak? Czy to wina drukarki?

dysze zapchane i nie podaje koloru niebieskiego (schemat RGB) lub felerny zasobnik z tuszem, oprogramowaniem serwisowym w sterowniku przeczyść dysze (cleaning nozzle - się to zwie czy jakoś tak) w ustawieniach drukarki powinieneś mieć opcje tego typu.

ewentualnie może jest włączone oszczędzanie tuszu - dlatego drukuje materiały w sposób wyżej opisany (wyblakły) sprawdź ustawienia drukowania i oszczędzania tuszu.

jakich ładowałeś tusze, oryginalne ?? czy zastępcze innych firm ?

jeśli powyższe porady zawiodą będziesz musiał oddać drukarkę do serwisu.

dysze przeczyściłam i nadal jest tak samo.

Sprawdziłam- nie jest włączone.

Oryginalne tusze miałam na początku, później już zastępcze- wszystko było okay, dopiero dzisiaj pierwszy raz mi się takie coś zrobiło…

to wymień jeszcze raz ten tusz może feralny, oddaj do serwisu …

Hmm… Tak myślę… A jakby kupić oryginalne :?: Jak myślisz, może to pomóc :?:

nie sądzę, że pomoże, skoro korzystałeś już z zastępczych.

Bleh, ale spróbować mogę. Jak nie to trudno odda się do serwisu, a komisja dostanie niewyraźne obrazy :stuck_out_tongue:

BTW: jestem kobietą…

a ja jestem mężczyzną, miło mi :wink: nie zwróciłem uwagi, choć nadmiar różowego koloru w twoich postach daje wiele do myślenia.

co do tematu, wizyta w serwisie jak najbardziej wskazana :slight_smile:

Dopsz. Dzięki za rady :wink: