Mam problem z grą. Działa, ale gdy zaczynam wyścig wraz z nim zaczynają się problemy

To jest typowa dość stara, przystosowana do systemu XP gierka wyścigowa 3D. Włączam ją, wszystko idzie na normalnie do momentu, w którym klikam START. Wtedy właśnie ekran staje się czarny i jest gatka o wysyłaniu raportu o błędach systemu Windows. Nie mogę ruszać myszką, muszę wyjść Escape-m. W ustawieniach gry wszystko jest przystosowane do mojego kompa za wyjątkiem tego, że akcelerator jest ustawiony na DirectX. Zainstalowałem więc DirectX 9, bo myślałem, że to pomoże. Nic się nie zmieniło. Próbowałem zainstalować grę od nowa, co też nie poskutkowało. Nie dała nic również zmiana akceleratora na OpenGL. Czy to może być kwestia procesora, monitora albo karty?

 

Procesor: AMD Sempron 2800+  32-bit 1.60 GHz

 

Karta: NVIDIA GeForce 6100  256MB

 

Monitor: Plug and Play Standardowy [sAMSUNG 740n]

 

System: Windows Xp Proffesional 32-bit

 

Gra: Monster Track Fury

Nie napisałeś o jaką grę chodzi. Jaki system operacyjny ?

Ok poprawione. Przed chwilą zainstalowałem inną grę [Paintball Heroes] i jest jeszcze gorzej.

Gra działa na DirectX 7.0c. Możesz spróbować odpalić grę na starszych bibliotekach. Ogólnie spełniasz wymagania gry. Komputer czyszczony z wirusów , czyszczony wewnątrz - nie przegrzewa się ?

Komputer raczej wirusów nie ma, wewnątrz go nie czyściłem, ale nie jest zbyt brudny, i nie nie przegrzewa się. Jak go wyczyszczę to napiszę czy chodzi.

OK, jeżeli chodzi o grę Monster Truck Fury to po prostu był brak karty dźwiękowej, ale w Paintball Heroes ekran dziwnie miga i jest zabugowany. Co robić?