Mam problem z grą - farming simulator 19

Wymieniłem (serwis komputerowy) karte graficzną na 1650 i działa gorzej niż 750 gtx. Farming 19 nie daje rady na najgorszych ustawieniach. Wcześniej grałem na wysokich. Ktoś,coś pomoże?

Usunąłeś poprawnie stare sterowniki (jak bazowałeś na starych z 2014 ~ 2018) i zainstalowałeś nowe kompatybilne z 1650?

https://forums.tomshardware.com/threads/installing-older-driver-versions-gtx-1650.3516168/

Jesteś absolutnie pewien wersji, że na gtx 750, nie TI nawet, grałeś na wysokich? Do takich ustawień jest rekomendowana ~~1050TI.

Ponadto, poza karta znaczenie ma procesor i ram. Zgaduję, że z nową kartą procek się dławi.

Tak jestem

Mi robił to serwis to nie wiem. Ale komputer mega szybko działa.

Jaki komputer, konkrety.

Technicznie nie ma możliwości, by 750 dawała lepsze wyniki od 1650. Chyba, że masz problem ze sprzętem lub oprogramowaniem, podaj więc więcej informacji.

Szklane kule mamy akurat w serwisie, ale wróżbita Maciej podobno udziela teleporad. :wink:

Intel i3.430
Karta graficzna gtx 1650
Dodany jest nowy windows - 10

https://youtu.be/5BTiMaB13BE. Link do mojego filmu. Takie osiągi gtx 750
Teraz 1650- 20 fps na najniższych

:star_struck:

I w serwisie dobrani Ci gtx 1650 do i3-430?
Moja rada zmień serwis.

Ten procesor nie spełnia nawet minimalnych wymagań, problem pewnie pojawia się, gdyż karta dusi się z jego powodu. Wcześniej może nie widziałeś takich problemów, gdyż karta była 3x słabsza.

Minimalne wymagania FS to i3 ale 2xxx.

Nie podałeś jeszcze RAM i dysku, ale wydaje się że zamiast zakupu karty za 600 zł było lepiej całą budę zmodernizować po kosztach, bo i tak Ciebie to czeka. :wink:

Zobaczyłem to, cały czas to sie dzieje. Może to tego wina

Czekaj, czekaj. Czy usunąłeś i zainstalowałeś od zera sterowniki?
Czy karta jest widoczna w menadżerze urządzeń?

Jest jeszcze drugie, trywialne wyjaśnienie, i od niego zacznij. Zobacz, gdzie fizycznie wsadziłeś monitor, czy w kartę, czy w płyte główną. Jak w płytę, to przełóż i uruchom ponownie.

Mógłbyś to bardziej rozwinąć bo nie ogarniam.

Odwróć komputer.
Popatrz na zdjęcie.
image
Porównaj czy kabel monitora masz wsadzony w sekcję pionową z gniazdami, czy jedną ze znajdujących się niżej gniazdek w sekcjach poziomych (karta graficzna ma profil widoczny z zewnątrz jak wąski prostokąt z kilkoma “gniazdkami”).

The end

Do zdjęcia przyda się lupa, wstawiła się miniaturka zamiast wersji 4K / Ultra HD.

Poza tym nie zawsze w pionie są te od karty zintegrowanej, ja mam pionowo USB, a poziomo integrę (VGA / DP).


Zdj tu macie

Czyli masz bardziej standardową płytę główną i podpięte pod Integrę, powinieneś przepiąć niżej, pod kablem internetu (żółty) / głośników (zielona wtyczka).

.


Tutaj tylko takie są

No to potrzebujesz zamówić przejściówkę. Ewentualnie sprawdź, czy Twój monitor nie miał w zestawie 2 kabla.

I czy monitor ma DP/HDMI jak kabel jakiś znajdziesz.