Mam problem z kartą graficzną, spadek fps

Od jakiegoś czasu dowiedziałem się ,że posiadam dwie karty graficzne w laptopie (intel i amd radeon hd 8570). Ta druga amd nie była używana kompletnie. Dowiedziałem się jak sprawić aby ta lepsza karta graficzna pracowała na danych grach, tak było przez miesiąc później były problemy. Wszytskie gry w jakie grałem np. CS:GO chodziły na 110 fps może spadło do 60 na bardzo wymagających mapach teraz mam 30 fps na mapie na której praktycznie nic nie ma. Grałem kiedyś w Robloxa i tam też mam podobny problem, kiedy grałem w tą grę na karcie amd radeon chodziło wszystko płynnie na maksymalnej grafice teraz mam ledwo 30 fps nie wiem dlaczego tak jest proszę o pomoc. Nie wszystkie gry zaczęły tak chodzić od razu , najpierw jedna, potem druga, i wczoraj kolejna :-/ Proszę o pomoc w tym problemie.

Może sprzęt się przegrzewa i stąd spadki wydajności. Do sprawdzenia temperatury podczas grania. Możesz użyć do tego np. MSI Afterburner czy GPU-Z, gdzie ustawiasz zapis logu. Ewentualnie ogólny HWMonitor.

Ja nie znam się bardzo na komputerach ale laptop się nie przegrzewa czasami może trochę szumi ale to przy np. grze warframe, grałem w tą grę i laptop się grzał ale nie spadały mi fpsy.

Myślałem nad tym ,żeby zanieść laptopa do kogoś kto się na tym zna i pobierze mi najnowsze sterowniki do karty graficznej i przeczyści mi laptopa, myślę ,że te słabe fpsy są przez to ,że laptop nie był czyszczony ani razu :frowning: Nie mam spadków w grach teraz tylko stałe gówniane fpsy :frowning:

Dziwne jest to ,że jeszcze przedwczoraj grałem sobie w grę chodziło wszystko płynnie a wczoraj już ta gra chodziła tragicznie, tak samo było z innymi najpierw jedna gra ,kolejna i tak wszystkie chodzą tragicznie mimo ,że wszystkie działały 3 tygodnie temu płynnie :frowning:

Jeśli sprzęt się przegrzewa to następuje throttling, który ogranicza wydajność aby podzespoły się nie uszkodziły https://www.purepc.pl/poradniki/throttling_w_laptopie_co_to_jest_i_jak_temu_zapobiec Jeśli od razu po uruchomieniu komputera, szczególnie w chłodniejszym pomieszczeniu wydajność byłaby wyższa to praktycznie na pewno sprzęt się przegrzewa. Konkretną odpowiedź jak to sprawdzić już dostałeś. Inne sterowniki możesz pobrać ze strony producenta. Nie ma tutaj większej filozofii. Dla totalnych laików AMD przewiduje także narzędzie AMD Driver Autodetect, które samo wyszukuje sterowniki. Czasem może zdarzyć się sytuacja, że sterowniki ze strony producenta karty nie będą pasować i jedynie te ze strony producenta samego laptopa działają.
Do sprawdzenia też obciążenie procesora w spoczynku. Zdarza się z jakiegoś powodu, choćby instalujących się w tle aktualizacji że wydajność jest obniżona przez wysokie obciążenie procesora. Należy wszystkie te kwestie sprawdzić. Może też systemowi należy się optymalizacja. Na nic dumanie, trzeba działać.

Zwykle pomaga sprężone powietrze, albo rozłożenie i wyczyszczenie, plus wymiana past.
PS, ciepło na polu to i laptop wymięka, ach to globalne ocieplenie nie oszczędza nawet komputerów.

Pobrałem ten program i pokazuje temperatury wyśle screenshota, dziwi mnie to ,że laptop tak nagle zaczął gorzej chodzić. W grach działały 2 karty graficzne i to ta gorsza prawie w 100% a lepsza w 20-40%.

Dzięki za pomoc wygląda na to ,że laptop rzeczywiście się przegrzewa , dawno nie był czyszczony i nie ma wymienionej pasty. Bardzo dziękuje za pomoc.