Mam problem z kompem ponoc zasilacz!

Mam problem z kompem po wlaczeniu chodzi jakies 10 min i sie zawiesza na monitorze pisze no conect num lock nie dziala tak samo ctrl i nie dziala restart ani wylaczenie kompa poprostu z wtyczki musze go wylaczyc i tak czasami ze 2 razy potem chodzi dobrze czasami piszczy ciaglyp piskiem jak wlanczam kompa niewiem co to jest a kompa mialem w naprawie i gosc mi powiedzial ze wszystko jest ok poza tymi ad ware czy wirusami ponoc masa i mialem zrobic reinstalke zrobilem format dysku c i na nowo winde i problem znowu ten sam juz nie wiem a apropo nie robilem formatow dysku d i e dajcie znac z gory dziekuje a oto moj log:

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 13:16

da mi ktos znac co to jest bo juz sam niewiem co robic ??? w sklepie gdzie kupilem kompa gosc mi powiedzial ze wszystko jest dobre po za ad ware czy wirusami oto moj log

Na moje to log jest ok, ale nie jestem od tego specjalistą.

Jaki masz zasilacz? Jak temperatury podzepsółów (odczytasz je Everestem)? Jakie masz podzespoły PCeta? Kondensatory na płycie głównej nie są napucnięte?

zasilacz mam:SHA450-8P Sharkoon

Plyta Gigabyte GA-K8N Pro-SLI

Procek AMD Athlon64 3200+

Core Voltage 1,100-1.1450 V

I/O Voltage 1.2V+2.5V

Karta GeForce 7600 GT 256 MB

1.5 GB RAM

i nie widze niczego napuchnietego na plycie

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 14:31

a i jeszcze jedno teraz znalazlem temperatury cos mi sie wydaje ze mam za wysoka temp.na procku nawet nic nie robie(nie gram)

Pole Wartość

Płyta główna 29 °C (84 °F)

Procesor 70 °C (158 °F)

Procesor graficzny 44 °C (111 °F)

Seagate ST3160812AS 37 °C (99 °F)

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 14:34

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.31 V

+12 V 12.10 V

VBAT baterii CMOS 3.01 V

DIMM 2.59 V

Procesor 3184 RPM

Procesor za ciepły.

to co mam zrobic bo juz nie wiem CPUCOOL czy jak napiszcie jaki najlepszy do chlodzenia bo mam ten orginalny wiatrak na procku z pudelka :frowning: :frowning: :frowning:

proc dawno by zdechł. Sprawdx temp. na płycie głównej.

to zmierz mienikiem cyforwym.

no sprawdzalem tym Everest plyty mam:

Płyta główna 24 °C (75 °F)

Mój błąd, źle się wyraziłem. Chodziło mi o BIOS… :wink:

niewiem gdzie sprawdzic temp.Biosu ???

Health Status [jeśli masz Award].

nieznam sie na tym wiem tylko ze mam 70 stopni na procku poradzcie cos???

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 15:19

i poradzcie jakies dobre programy na chlodzenie procka ale nie Cpucool to tandeta nic nie dala

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 15:55

a jeszcze jedno pisze mi na SpeedFanie 69 -70 stopni procka i nie gram i tak samo pokazuje Everest a zaczolem grac i temperatura ta sama 69-70 o co chodzi???

Programy Ci nic nie dadza. Jezeli chcesz miec dobre chlodzenie procka to kup Scythe Ninja Plus do tego Coollaboratory Liquid Pro 8) Max temperatura dla twojego procka to 69 stopni wiec lepiej uwazaj.

wpierw to używaj znaków interpunkcyjnych, następnie podociskaj wszelakie kable, od monitora od grafy, a najlepiej to wyjmij grafę, przeczyść styki, włóż.

Podaj jaką masz zasiłkę, firma i liczba W :wink:

zasilacz mam:SHA450-8P Sharkoon to jest 450W

A jak zanosiłeś do naprawy to tylko samą jednostkę centralną,jeśli tak problemem mogą być peryferia,czyli mysz,klawiatura/inne - podmień i sprawdź.

Zanosilem tylko cale pudlo czyli kompa bez klawiatury i myszy i glosnikow a podmienilem klawiature i mysz i dalej to samo

Używaj polskiej pisowni,użyj opcji zmień.

Bierz wszystko (komplet) i zanoś do gościa i niech robi,jak będziesz odbierał przetestuj dokładnie kompa.

sorry ale mam eng. winde i nie zmieniam tego na pl raz zmienialem potem mialem jakies problemy a to co myslisz ze co z tym jest ? log jest dobry to co to moze byc ?

Jak chcesz pisać na Forum to pisz poprawnie.

Wróżka ma urlop,a poważnie to może być mnóstwo rzeczy - czyli trzeba sprawdzić wszystko.

I jak masz gwarancję oddaj wszystko do naprawy i sprawdź i już.

mam gwarancje zaniose ta kupe zlomu hehehehh dzieki