Mam problem z kupnem ramów do mojego komputera :C

Mam windowsa 7 ( nieprzesadzajmy ;P)

dokładnie nwm , ale pamiętam że kupiłem sobie karte graficzną gdyż tamta niespełiała mojich oczekiwań … została wymieniona na tą i jak podłańczam monitor do komputera to tylko na te sloty do tej nowo dokupionej karty graficznej czyli jednak mam chuba ustawioną tą NIEzintegrowaną

Czyli nie korzystasz ze zintegrowanej. Tyle dobrego, bo inaczej integra zjadłaby trochę RAM i z 3 zrobiłoby się 2,8 :wink:

nie sorki przepraszam inny komputer

Zasadniczo jak wklepiesz na Allegro “ddr2 xms2” to dostaniesz bardzo przyjemne pamięci Corsaira.

kolejne pytanko … czy ta zmiana 2gb na 3 gb zmieni coś w mojim gamingu ?

Pomóc na pewno pomoże. A w co grasz? Tutaj możesz liczyć na @anon7248146 :slight_smile:

niegram w jakieś mega nowe tytuły 9np: fortnite,Apeks:Legends) gram w typowo odmużdżające gierki , takie jak długo pżezemnie gramy Metin2 , bądz Brawlhalla którą wręcz uwielbiam

Bardzo polecam Brawlhalle na wieczorek do pogadania z kolegą przez skype

gierka na nude wręcz mająca w sobie ociupinkę zabawy i logiki

(i tu niechodzi o takie typowe gierki RETRO jak np( układanie jakiś klocków , łączenie 3 takich samych owoców)

ze spokojem NABĘDZIESZ ( niekupisz gdyż jest ZA DARMOOOOOO) na STEAMIE ( kusząca oferta xD)

Cóż, sugerowałbym jednak 2x2, przy tak ograniczonym RAM, jeżeli obsłuży procek i płyta, to dual da jakieś minimalny zysk. Czasem jeszcze grzebiąc w Windowsie podobno da się nawet do 3,3 odblokować, na swoim XP miałem tylko 1,5 i nie pamiętam… Z Fortinite może być ciężko nawet z SSD i 3 GB RAM - przycięcia praktycznie na 100% wyskoczą, ale wymiana płyty i wymiana Windowsa wyjdzie praktycznie jak wymiana komputera na używany. Czyli 2x2 +ssd i nic mądrzejszego nie znajdziemy, chyba :wink:

Jako jedyne normalne rozwiązanie sugeruję przeinstalować Windowsa na 64bit i kupić 2x 2GB RAM.

Plus ssd :wink:

@jkolodziejczak1255 z jakiego jesteś miasta?

Jak ma licencje, bo zakup za 10 zł z Allegro rednio legalny a za 500 ze sklepu… do dziadka srednio rozsądny;-)

Skoro ma system aktywowany to ma i klucz, nie było kluczy per versja systemu.

Niezupełnie, jeżeli ma wgrany Home to powinno być ok, ale w skrajnym przypadku (w składaku z Allegro) mogli mu nawet 32 bitowego Startera wrzucić ze złomowanego netbooka :stuck_out_tongue: . Tak czy inaczej najlepiej by było zrobić już na SSD czystą aktualizację do Win 10 64. 7 już prawie martwa.