Mam problem z kupnem ramów do mojego komputera :C

Witam . Od niedługiego czasu szukam ramów do mojego komputera . Aktualnie moje ramy prezentują się tak że mam ich tylko 2 na dwie kostki , czyli wychodzi na to że w jednej kostce mam tylko jeden ram , planowałem zakup 2x4gb ram drr2 (ddr2 ponieważ taka płyta główna) wszystko było by dobrze gdyby tylko nie chipset :C mam problem z znalezieniem odpowiednich ramów pod chipset mojej płyty głównej (chipset mojej płyty głównej = NVIDIA) . Pytanie do was , czy jest ktoś mógł by mi podesłac jakiś link do aukcji interntowej , tak aby spełniała moje wymagania (800mhz) ?

Zapewne pasować będzie większość. Jaka to płyta?

ID mojej płyty głównej :

63-152-0000010-00101111-051409-nVidia$AS162152_N68PV-GS BIOS P1.60|

N68PV-GS
mam również 32 bitowy sytem i wyskakuje mi taki komunikat na stronie płyty głównej : Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32-bit OS. For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation.

więcc nwm czy mam kupić te 8gb ram , czy jednak może 4gb ram …

A jaki masz system? Bo bez przeinstalowania na 64 bit więcej niż 4GB nic nie daje.

czyli jednak musiał bym zamuwic te 4 gb a nie 8 ?

Twoja płyta główna obsługuje max. 4GB RAM (po 2GB na slot), więc problem “4 czy 8” masz już z głowy.

A Windows widzi 3GB, bo taki jest limit 32-bitowych systemów.

Czyli , ja kupuje 4 gb ram . 2gb na slot (posiadam 2 sloty) . windows normalnie wykryje 4 gb ram . mam to tak rozumieć ?

64-bitowy - tak. 32-bitowy - wykryje 3GB.

czyli niestety niemoge miec 8 gb :C

A zatem czy jest możliwośc zmiany 32 bit na 64 ?

To już zależy jaką masz licencję na Windows. W tej kwestii nie pomogę. Ale koledzy z forum zaraz coś zaradzą :slight_smile:

Czy jednak to zależy od mojej błyty głównej czy jednak od samego zainstalowanego windowsa ?

Od płyty głównej zależy jak dużo kości (i jak pojemnych) możesz w nią włożyć.

Od systemu zależy ile tych kości zobaczy.

Czyli nawet jak moja płyta głuwna może mieć 8 gb to i tak jak włoże w nią te 8 to będzie pracować komputer jak na 3 gb ?

Dokładnie tak. Żeby obsłużyć więcej niż 3GB RAM, musisz zainstalować 64-bitowy system.

Wszystko rozumiem . Dziękuje za rozmowe :smiley: niestety szkoda że moge tylko te 3 gb :C

Moja sugestia, komputer pewnie masz stary, WIndowsa (XP?) na 64 bity nie zmieniaj, ale jak masz drobne to kup dysk ssd 120-240 GB za około 100 zł. Postawisz Windowsa iplik wymiany, przy braku ram tam lądują dane, będzie z 10 razy szybszy = mniej mulenia :wink:

Wedlug mnie lepszym bylo by kupienie tylko jednej kości 2 gb ram , wijęcie mojej jednej kości 1gb i wtedy miał bym w płycie głównej : 1gb , 2 gb co daje 3 gb ram czyli max na muj windows 32 bit

Grafikę masz zintegrowaną czy osobna karta?

czy jednak zabespieczyć się na przyszłość kupić 2 kostki ram po 2 gb i zaczekac na aż zrestartuje systemm do 64 bit