Mam problem z laptopem

Nie używałem laptopa od ok. 3 tygodni (bo źle działał), oddałem go do czyszczenia. Po wyczyszczeniu laptopa komputer się nie przegrzewał i chodził szybciej ale mimo to gry chodzą bardzo źle. Niskie fpsy w grach (nie da się grać na 20 fps) , ostatnio tutaj na forum pytałem się co może być powodem źle chodzących gier , powiedzieli żebym go wyczyścił, zrobiłem to a gry i tak chodzą źle, jeszcze 3 tygodnie temu grałem i każda gra po kolei zaczęła chodzić bardzo źle , najpierw ta , potem ta i nagle wszystkie źle chodzą , nie wiem co mam robić, proszę o pomoc.

Bo może już za późno…

Co to za sprzęt i jakie ma karty grafiki? i czy dedykowana jest aktywna w grach? bo może jedziesz na integrze?

lenovo laptop (ale nie pamiętam jaki model)
karty graficzne : AMD Radeom HD 8570M
i Intel ® HD graphics 4600 (używam radeona)

nawet jak grałem na karcie od intela w cs:go to grało się dobrze ale teraz na każdej źle gry działają :frowning:

Sprawdź, czy gry na tej pracują.

Plan zasilania ustaw na najwyższą wydajność.

Co robiłeś przed problemem?

No to może coś na płycie padło?

Wrzuć tu dwa screeny z najnowszego programu Aida64:

  • zakładka komputer i czujnik
  • zakładka magazyn i smart - ma być cały.

Najnowszy program Core Temp, uruchomisz i pograsz z 30 minut i wkleisz z niego screen z temperatur.

Wirusy Ci sprawdzali?

Gry chodziły na tej karcie dobrze i teraz tak nagle chodzą źle , wysoką wydajność już miałem
, przed problemem normalnie grałem w gry

Dopisałem do zrobienia.

Sterowniki karty graficznej najnowsze (tak pisze), przełączyłem grafike w grach na amd a mimo to i tak pracuje intel w 50-70% i amd w max 50%

program Avira sprawdził pc i nie wykrył wirusów

Weź sterownik karty AMD odinstaluj tym programem:

Plus program Ccleaner i wyczyścisz system ze śmieci.

I zastosujesz ster firmowy Lenovo do Twojego laptopa i systemu i karty AMD i test.

ja nie wiem jak to zrobić :frowning: i nie wiem o co chodzi, mam odinstalować sterowniki Radeona i co dalej ?
Jak zastosować ster firmowy ?

A dokładny typ laptopa to?

A system to? 32, czy 64 bitowy.

64 a model może zaraz znajde

Napisz mi co mam zrobić żeby odinstalować sterowniki amd. Jak mam zrobić żeby zastosować ster firomwy lenovo do twojego laptopa o systemu i karty amd i test ?

Bardzo dziękuje ci za pomoc , ale nie wiem co mam robić. A może to naprawić jakiś informatyk ? dam mu laptopa a on mi naprawi (jak mogę to co mam mu powiedzieć ) ?

Informatyk nic nie zrobi i weźmie kasę,
Te screeny z Aidy nic nie wnoszą, odpal w czasie grania GPU-Z, wybierz w nim grafę AMD i przełącz na zakładkę sensors i graj. Po jakimś czasie możesz wyjść i strzelić print screena z widocznym przebiegiem odczytów, możesz też użyć bardziej zaawansowanego hardware monitor i zobaczyć przebieg taktowania CPU oraz GPU. Możesz wrzucić tu screena.
Tak jak kolega radził wyżej wywal stery, zainstaluj te dedykowane ze strony Lenovo. Nie wiem jak jest z przełączaniem grafik przy tandemie Intel-AMD bo sam mam GPU NVidii, ale jak u mnie oprogramowanie automatycznie źle przydziela jaka grafa ma być użyta, robię sobie z poziomu GUI Nvidii regułę i po sprawie…

GPU-Z to w jakimś programie ? (nie znam się ). A wystarczy tylko to ,że wywale stery i dam ze strony lenovo ? A linka do sterowników proszę :frowning: Nie wiem skąd je wziąć jestem na stronie lenovo i nie wiem :-/ Potrzebuje tylko linka do sterów z lenovo i to zrobię :smiley: