Mam problem z nortonem


(Methias) #1

Jestem ustawiony jako administrator na moim kompie ale gdy mam wlaczonego nortona gg nie chodzi - a w pasku nie moge ustawic opcji disabled... Co mam zrobic zeby dzialao normalnie??


(fiesta) #2

Może opisz dokładniej swój problem Jakiego Nortona posiadasz, czy jest to jakiś pakiet, czy tylko sam antywirus, jaka jest jego wersja.

CZego dotyczy ta opcja, Nortona ??

Z opisu można jedynie się domyśleć że jest to NIS i firewall blokuje gg. Również to że jest wersja angielska więc albo korzystasz z triala albo ........ :x .

Opisz dokładnie wszystko, znacznie ułatwi to rozwiązanie Twojego problemu.


(Gutek) #3

To chyba musi być NIS, więc zrób tak: wejdź w zapora osobista\konfiguracja\programy i zmien ustawienia gg jak nie pomoże usuń regułę i zrestartuj kompa przy onownym właczeniu jak gg zacznie sie uruchamiać dostaniesz komunikat i zaakcepuj, tylko jaką wersję masz ang. czy pl?


(Damian) #4

Ale co się dzieje ??

Pokazuje komunikat na ile minut chcesz go wyłączyć czy nie ??


(Methias) #5

Problem jest w tym ze nie moge dac w nortonie disabled czyli go wylaczyc. A jak nie dam tego disalbed to gg jest zablokowane. Jest to angielska wersja programu norton interet security 2005

Złączono Posta : 28.07.2005 (Czw) 2:22

pozatym nie wiem gdzie jest ta zapora osobista wiec mogl bys troche dokladniej,,...


(Ford Fokus) #6

ALe czemu nie możesz go wyłączyć? Jakiś błąd czy poprostu - brak reakcji? Jak dasz disabled to poczekaj chwilkę, wyskoczy okienko, Czy na pewno chcesz bla bla bla? Klikasz Yes albo OK (nie pamiętam co tam było) i się wyłącza.


(lazikar) #7

Trzecia zakąłdka od góry. Na screnie masz tłumaczone to cię zapewne nakieruje.

norton5yc.th.jpg


(Damian) #8

Musisz wejść w opcje zapory osobistej i tam zezwolić GG łączyć się z internetem. W twojej wersji Nortona, zezwolenie jest to "Permit".

Wybierz "Permit All"


(Methias) #9

Wlaczylem to intrusion detection i juz na wstepie wyskakuje ze "you dont have the nesesary right to configure all of the featuresof the selected item" pokazuje sie okno w ktorym moge tylko zmienic "AutoBlock attacking computer for" i tu moge zmienic czas znaczy godzine. Jak wlaczam strone to wyskakuje czy chce "block" czy "permit". Ale przy gg to nie jest tak tylko daje "dotepny" a nic sie nie dzieje.

Złączono Posta : 28.07.2005 (Czw) 16:57

I jeszcze cos jak daje na gorze optioms i norton internet security wyskakuje okno i jak zmieniam na zakladce LiveUpdate Intrusion Detection to po zatwierdzeniu dalej jest tak jak bylo i intrusion detection jest nie zaznaczone.

Złączono Posta : 28.07.2005 (Czw) 16:57

I jeszcze cos jak daje na gorze optioms i norton internet security wyskakuje okno i jak zmieniam na zakladce LiveUpdate Intrusion Detection to po zatwierdzeniu dalej jest tak jak bylo i intrusion detection jest nie zaznaczone.

Złączono Posta : 28.07.2005 (Czw) 17:04

Pozatym ja widze ze nie mam takiej opcji jak wylacz intrusion detection....

Złączono Posta : 28.07.2005 (Czw) 17:17

Najglupsze jest to ze w nortonie antivirusie sa wszystkie opcje dostepne a w notron internet nie ?? help


(Ford Fokus) #10

Masz werrsję z neta (trial, freeware)?


(Methias) #11

Kurde stary nie wiem co to za wersja bo tutaj pisze tylko to co mowilem norton internet security 2004 z firmy symantec ale jak znacz jakis sposob zeby pomoc to napisz, bede wdzieczny


(Ford Fokus) #12

Spróbuj zreinstalować.


(Musg) #13

to zeby juz wszystko zakonczyc powiem ci kolego ,ze wygasła ci subskrypcja na nortona.Musisz kupic aktualny klucz ,zrobic live update i wszystko powinno ruszyc :slight_smile: