Mam problem z nowym komputerem :(

(Lord Lucas1) #1

Ostatnio kupiłem na Allegro nowy komputer o parametrach:

Procesor: Intel Core duo 2x2,8GHz

512 ddr2 ram

płyta głowna: gigabyte 945GZ GA-81945GZME-RH

zintegrowana karta graficzna do 256mb

dysk twardy: WD Caviar 160 Gb SATA II

Komputer zawiesza się często, gry się tną, czasami komp reaguje z opóźnieniem (np. klikam PPM i po kilku sekundach reaguje). Mam jeszcze problem z neostradą bo po jakimś czasie sama się wyłącza i trzeba restartować komputer ( dzieje się to bardzo często). Nie wiem jakie powinno być użycie procesorów dwurdzeniowych, ale przy oglądaniu filmów na necie sięga ponad 60 % co wydaje mi się na duże :? . KOmputer jest niestabilny. POMOCY :cry: :cry:

Nawet komputer kumpla co ma procek 2,6 GHz dziala duuuuuuzo lepiej. :frowning: :frowning:

(Miniuka) #2

pokaż temperatury podzespołów z Everesta :slight_smile:

a z neo to może jeszcze loga daj

(Lord Lucas1) #3

temperatura procka 21stopni jak nic nie robie

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:30

Acha jeszcze cos… jakie użycie procesora dwurdzeniowego powinno być np. jak oglądam filmiki na necie (youtube:))??

(Gugu007) #4

Jakiś dziwny procek - jest to chyba Core 2 Duo E6300 podkręcony na 2,8. Ustaw go na fabryczne parametry.

Poza tym sprawdź czy nie ma nowszego BIOS-u do płyty oraz nowszych sterów do płyty i całej reszty.:mrgreen:

(Irondick) #5

Zakładając że ten procek jest podkręcony sprawdź jakie masz pamięci i czy w BIOSie są ustawione właściwe dla nich napięcia zasilające.

Standardowe 1.8V-1.9V a np HyperX czy PatriotyLLK 2.1V-2.3V

(Llis3) #6

mam jedno wazne pytanie. czy po kupnie komutera zainstalowales System sam czy juz byl zainstalowany?

(fialas1819) #7

na allegro nie jest pewne do konca co kupujesz. racją jest to że można kupić nie wychodząc z domu i nawet taniej kupić

(Lord Lucas1) #8

System musialem sam zainstalowac

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 14:11

a procka nie podkręcałem i to jest: DualCore Intel Pentium D 820, 2,8GHz (14 x 200)