Mam problem z nowym komputerem :(

Ostatnio kupiłem na Allegro nowy komputer o parametrach:

Procesor: Intel Core duo 2x2,8GHz

512 ddr2 ram

płyta głowna: gigabyte 945GZ GA-81945GZME-RH

zintegrowana karta graficzna do 256mb

dysk twardy: WD Caviar 160 Gb SATA II

Komputer zawiesza się często, gry się tną, czasami komp reaguje z opóźnieniem (np. klikam PPM i po kilku sekundach reaguje). Mam jeszcze problem z neostradą bo po jakimś czasie sama się wyłącza i trzeba restartować komputer ( dzieje się to bardzo często). Nie wiem jakie powinno być użycie procesorów dwurdzeniowych, ale przy oglądaniu filmów na necie sięga ponad 60 % co wydaje mi się na duże :? . KOmputer jest niestabilny. POMOCY :cry: :cry:

Nawet komputer kumpla co ma procek 2,6 GHz dziala duuuuuuzo lepiej. :frowning: :frowning:

pokaż temperatury podzespołów z Everesta :slight_smile:

a z neo to może jeszcze loga daj

temperatura procka 21stopni jak nic nie robie

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 23:30

Acha jeszcze cos… jakie użycie procesora dwurdzeniowego powinno być np. jak oglądam filmiki na necie (youtube:))??

Jakiś dziwny procek - jest to chyba Core 2 Duo E6300 podkręcony na 2,8. Ustaw go na fabryczne parametry.

Poza tym sprawdź czy nie ma nowszego BIOS-u do płyty oraz nowszych sterów do płyty i całej reszty.:mrgreen:

Zakładając że ten procek jest podkręcony sprawdź jakie masz pamięci i czy w BIOSie są ustawione właściwe dla nich napięcia zasilające.

Standardowe 1.8V-1.9V a np HyperX czy PatriotyLLK 2.1V-2.3V

mam jedno wazne pytanie. czy po kupnie komutera zainstalowales System sam czy juz byl zainstalowany?

na allegro nie jest pewne do konca co kupujesz. racją jest to że można kupić nie wychodząc z domu i nawet taniej kupić

System musialem sam zainstalowac

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 14:11

a procka nie podkręcałem i to jest: DualCore Intel Pentium D 820, 2,8GHz (14 x 200)