Mam problem z oknem GRUB-a

Witam piszę do was bo nie moge znaleść takiego problemu na forum. Mianowicie braciszek skasował mi linuxa a dokładnie sformatował mi tą partycje na której był linux, na partycji c był windows xp i nadal tam jest ale nie moge go uruchomić bo podczas uruchamiania kompa włącza się okienko z linuksa i coś tam jest popisane i nic się nie da zrobić, wygląda to jak wiersz poleceń z ms-dosa tylko że na samej górze jest napis GNU GRUB i tyle. Jak moge to zlikwidować??? Tak żeby otwierał mi się sam windows xp, chciałem edytować plik boot.ini pod dosem ale nie idzie nawet zrobiłem kopie z innego kompa ale nie idzie jej skopiować i zamienić stary plik bo nie mam niby uprawnień i nie wiem co mam robić jak tkoś wie co mam robić to proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki i pozdro dla wszystkich.

Uruchom “konsolę odzyskiwania windows” i wpisz: fixmbr

Powiem tak spormatowałem dysk c: na którym był windows i ponownie uruchomiłem kompika mając nadzieję że to dziadostwo zniknie ale co się okazało to nadal się pojawia, nie wiem ale myślę że to mogło się gdzieś zagnieździc w pamięci ?? Co mam zrobić ?? Właśnie instaluje odnowa windowsa i zobaczymy. Jak nie zniknie po tym to co ??

A polecałem magiczne polecenie “fixmbr”

Myślę że będzie oki, bo zastartowała instalka windowsa a i tak miałem zrobić mu formata ale dzięki jch-root za fatygę teraz będę wiedział na przyszłość co mam robić najpierw. Pozdrawiam!