Mam problem z płytą główną

Witam mam problem prawdopodobnie z płytą gdy włączam komputer wszystko się kręci i świeci wentylator od płyty także lecz ledy od płyty nie świecą się na monitorze jest czarny ekran
Rtx 2060
R7 5800x
16gb DDR4
Msi cooler 360r
Corsair txm 850w
Aorus x570 elite
Aorus NVME gen4

Ledy z płyty głównej zwykle od razu nie święcą, podświetlanie należy włączyć za pomocą dołączonego oprogramowania. Ustalmy kilka rzeczy, na pewno podłączyłeś wszystkie zasilania do płyty głównej i karty graficznej? Ram masz w jednej kości czy w dwóch i jaki to ram, jakie ma taktownie? Podłączyłeś speaker(głośniczek) do płyty głównej?

Monitor wpięty w kartę graficzną, czy w płytę główną?

Ram 2 gości po 8gb 2 i4 slot wszystko od zasilania na 100% podłączane hdmi podloczone do karty i usb działa bo sprawdziłem telefonem czy ładuje i ładowało ale klawiatura się nie świeci ani myszka

Aha i jeszce zapomniałem dopisać nie dostałem speakera

Nowo złożony komputer, czy wcześniej działał?

Tak lecz zmieniłem procesor bo na starym coś było nie tak i wywalało mnie. Gier ale normalnie odpalał dobiero z nowym się zaczęło ale wątpię a stergo już nie mam więc nie sprawdzę

Ta płyta obsługuje serię 5000 ryzenów od biosu F30. Stary procesor też był z tej serii?

Stary to był r5 2600x i był tam bios do niego pobrany ale ta płyta obsługuje 5000 serię a tutaj nowego biosu nie pobrałem bo nie miałem jak

Na stronie Gigabyte jest informacja o obsłudze ryśka 5800x od wersji bios f30 z dnia 2020-09-15. Jeśli masz starszy BIOS, to może być przyczyną niewstawania.
https://www.gigabyte.com/Support/CPU-Support


Teoretycznie na tym AORUSie możesz zaktualizować BIOS bez kompatybilnego procesora. Zapisz aktualizację na pendrive, podepnij do płyty i wciśnij przycisk q-flash

obraz

Okej sproboje

Tylko pobierz najnowszy bios, a nie ten f30, bo od tego czasu wyszło już dwie ważne aktualizacje.
https://download.gigabyte.com/FileList/BIOS/mb_bios_x570-aorus-elite_f33g.zip

Włączyłem komputer podłączyłem pendrive i nic klawiaturę też podłączyłem nie świeciła sie monitor tak samo nie włącza się

Zaktualizowałeś bios zgodnie z instrukcją obsługi?

Spróbowałem zgodnie z instrukcją nic to nie dało monitor dalej się nie włącza

Ale w instrukcji pisało też że ma migać dioda a nie migała a pen drive był napewno w dobrym miejscu włożony

Czyli nie wgrałeś BIOS. Rozpakowałeś tego zipa przed próbą aktualizacji?
Pendrive wpiąłeś do białego złącza oznaczonego na obrazku jako “e”?
obraz

Tak wypakowałem i podłączyłem do białego wejścia usb

Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją rozpakowałem zipa podpiąłem dirbze dobry przycisk na płycie kliknąłem i dioda nie migała

Dobra. Radzą jeszcze internety, żeby najlepiej pendrive nie był zbyt duży i najlepiej usb2, bo te usb3 lubią grymasić, sformatowany na fat32, wypakowany plik z biosem oczywiście bezpośrednio na pendrive, a nie w jakimś podfolderze i co mnie osobiście zdziwiło, bo instrukcja powinna o tym wspominać: plik biosu ma się nazywać gigabyte.bin. No cóż, próba nie strzelba :wink:

Nie byłoby też źle, gdybyś odpiął RAMy, procka, grafikę i całą resztę tałatajstwa od płyty. Tylko zasilanie 24-pin i 8-pin zostaw.