Mam problem z podłączeniem komputera do internetu

(sewer6) #1

Mam kompa z MS Windows XP Proffesional, którego chcę podłączyć do sieci bezprzewodowej. Wmontowałem już kartę sieciową  TP-LINK WN751N i zainstalowałem jej sterownik. Połączyłem się z siecią, stan jest "Połączono", a nie mogę uruchomić żadnej przeglądarki. Zauważyłem też, że nie odbiera pakietów. CO ROBIĆ?!

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(tosiekbu) #3

Zainstalowany SP3

(sewer6) #4

No właśnie nie. Chcę zainstalować SP3, ale wiem, że do tego potrzebny jest SP1 lub 2 i tu pojawia się problem bo nie wiem czy mam zainstalowany któryś z nich. Gdy wchodzę w Panel sterowania>system nie pisze nic o żadnym Service Packu. Natomiast gdy wchodzę w zainstalowane programy są takie rzeczy jak: Windows XP Hotfix (SP1) [see Q329048 for more information]. Tego typu plików jest tam osiem. Jest również coś takiego jak właśnie Windows XP Service Pack 2. Nie wiem czy mogę rozpocząć instalację.

(Kodiq12) #5

Mam rozumieć, że wszystkie przeglądarki które masz nie włączają się fizycznie tak? Spróbuj tak z ciekawości przyoszukać komputer w ten sposób: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-przegladac-strony-www-w-notatniku-2

(sewer6) #6

To nic nie dało. “Nie można wyświetlić strony”

(Kodiq12) #7

A skanowałeś jakimś antywirusem?

(sewer6) #8

Co miałbym skanować antywirusem? a poza tym nie mam jeszcze antywirusa, to prawie nieużywany komputer. Nie mam jak go ściągnąć.

(Kodiq12) #9

Ja miałem też przypadek tylko że mi wyskakiwał nie połączono myślałem myślałem i po pewnym czasie puściłem mu skanowanie i jak ręką odjął wszystko było ok 

(Dimatheus) #10

Hej,

To znaczy, że masz SP2 zainstalowaną. Śmiało możesz więc instalować dodatek SP3.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(sewer6) #11

Ok spróbuje. To na pewno pomoże?

(Dimatheus) #12

Hej,

100% pewności nikt Ci nie da. Ale jeśli problem ma podłoże w wybranym szyfrowaniu, to powinno pomóc.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(sewer6) #13

Bardzo mi to pomogło, ale to jeszcze nie wszystko. Dowiedziałem się, iż problem tkwi w tym, że sieć nie przypisuje adresu sieciowego do tego komputera.Co mam z tym zrobić?

(Dimatheus) #14

Hej,

Czy we właściwościach sieciowych wszystko jest ustawione na auto? Czy w routerzenie nie masz przypadkiem włączonego filtrowania po adresach MAC?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(sewer6) #15

Dałem radę! Problem był w tym, że na komputerze nie było ustawionych zabezpieczeń sieci, a na routerze były zabezpieczenia i komputer całkiem zdurniał. Dziękuję za cenne porady.