Mam problem z podłączeniem komputera do internetu

Mam kompa z MS Windows XP Proffesional, którego chcę podłączyć do sieci bezprzewodowej. Wmontowałem już kartę sieciową  TP-LINK WN751N i zainstalowałem jej sterownik. Połączyłem się z siecią, stan jest “Połączono”, a nie mogę uruchomić żadnej przeglądarki. Zauważyłem też, że nie odbiera pakietów. CO ROBIĆ?!

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Zainstalowany SP3

No właśnie nie. Chcę zainstalować SP3, ale wiem, że do tego potrzebny jest SP1 lub 2 i tu pojawia się problem bo nie wiem czy mam zainstalowany któryś z nich. Gdy wchodzę w Panel sterowania>system nie pisze nic o żadnym Service Packu. Natomiast gdy wchodzę w zainstalowane programy są takie rzeczy jak: Windows XP Hotfix (SP1) [see Q329048 for more information]. Tego typu plików jest tam osiem. Jest również coś takiego jak właśnie Windows XP Service Pack 2. Nie wiem czy mogę rozpocząć instalację.

Mam rozumieć, że wszystkie przeglądarki które masz nie włączają się fizycznie tak? Spróbuj tak z ciekawości przyoszukać komputer w ten sposób: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-przegladac-strony-www-w-notatniku-2

To nic nie dało. “Nie można wyświetlić strony”

A skanowałeś jakimś antywirusem?

Co miałbym skanować antywirusem? a poza tym nie mam jeszcze antywirusa, to prawie nieużywany komputer. Nie mam jak go ściągnąć.

 

Ja miałem też przypadek tylko że mi wyskakiwał nie połączono myślałem myślałem i po pewnym czasie puściłem mu skanowanie i jak ręką odjął wszystko było ok 

Hej,

To znaczy, że masz SP2 zainstalowaną. Śmiało możesz więc instalować dodatek SP3.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok spróbuje. To na pewno pomoże?

Hej,

100% pewności nikt Ci nie da. Ale jeśli problem ma podłoże w wybranym szyfrowaniu, to powinno pomóc.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bardzo mi to pomogło, ale to jeszcze nie wszystko. Dowiedziałem się, iż problem tkwi w tym, że sieć nie przypisuje adresu sieciowego do tego komputera.Co mam z tym zrobić?

Hej,

Czy we właściwościach sieciowych wszystko jest ustawione na auto? Czy w routerzenie nie masz przypadkiem włączonego filtrowania po adresach MAC?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dałem radę! Problem był w tym, że na komputerze nie było ustawionych zabezpieczeń sieci, a na routerze były zabezpieczenia i komputer całkiem zdurniał. Dziękuję za cenne porady.