Mam problem z simpler.exe i gg.dll

Dostalem link od znajomej i nie wiedzac co tam jest probowalem go otworzyc. Moj antywirus(kasperski) zablokowal dostep do tej strony ale komp sie zawiesil. Zaraz zauwazylem ze na pulpice pojawia sie ikonka do simpler.exe. Kaspeski wykryl ze to jest wirus typu kon trojanski i go usunal. Myslalem ze juz po problemie ale teraz za kazdym razem kiedy wlaczam komputer simpler.exe pojawia sie od nowa. Najpierw komunikat ze" wystapil problem z aplikacja simpre.exe i zaraz zostanie zamkniieta. i Raport o bledach." potem kasperki ponownie wykrywa go i usuwa; ale w C:Documest and settings\misiek&dorotka…pojawia sie gg.dll i simpre.exe ktory jest usuwany. Dodatkowo nonstop “cos” probuje sie dostac, wlamac do kompa, nonstop jakies wirusy atakuja komputer np."scan.generic.tcp z adresu 69.28.95.138"ale anty wiruus naszczescie blokuje dostep. Z folderu system32 usunale wczesniej plik simper.exe i jescze win… nie pamietam dokladnie bo antywirus poczatkowo nie mogl usunac tego, ale nie wiem czy powinienem to robic. Wklejam Loga i prosze o pomoc. tylko kroczek po kroczku bo mam male pojecie:P

Prosze kogos o pomoc…

Ściągasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on Reboot, potem klikasz All Files i wklejasz do pola Full Path of File to Delete ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\rpcc.dll

C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Uninstall.exe

Klikasz X i reset sysa.

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle).

Usunalem za pomoca Kilboxa te dwie sciezki… i tu mam problem, bo jak uruchamiam hiijackthis to w nim nie ma juz tych linijek w cytacie co mam je Fixed i nie wiem czy mam to pominac czy co zrobic???

Z reszta nie powinienem miec problemow!

Jeśli nie ma to bardzo dobrze, znaczy że Killbox się spisał i usunął :slight_smile:

Robisz resztę i wrzucasz logi.

z tego cytatu niema:

Logi są już czyste :slight_smile: