Mam problem z wiatraczkiem chłodzącym procesor

(Sik) #1

Od wczoraj mam problem z wiatraczkiem chłodzący procesor. Gdy włączam komputer wiatraczek bardzo głośno pracuje. Po chwili wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach wiatraczek znowu daje mi się we znaki.

Czyściłem wszystkie wiatraczki jakie mam zamontowane, a przy okazji wyczyściłem wszystkie inne podzespoły. Ale to nic nie daje. Wiem, że najlepszym wyjściem jest zakupić nowy wiatraczek, albo i nowy procesor, ale może wy wiecie, jak uniknąć zakupu nowego zestawu chłodzącego. Planuje kupić nowy procesor, ale dopiero pod koniec października, a ja potrzebuje komputera, lecz boję się, że procesor mi się spali. Więc jeżeli znacie jakieś inne metody, to dajcie znać.

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 20:01

PS. Dawajcie odpowiedzi jak najszybciej, bo i teraz wiatraczek nie pracuje jak powinien, a procesor może w każdej chwili przestać działać.

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 20:04

Aha i jeżeli wiecie, jakie są najtańsze ceny wiatraczków, to piszcie.

(Joemix) #2

Wiatraczek jest do wymiany... u mnie w sklepie w mieście wiatraczki zaczynają się od 12PLN, ale to zależy jaki masz CPU.

(robert janczura) #3

Wentylator definitywnie do wymiany, ale nie panikuj, z procesorem nie powinno sie nic stac jesli wentylator chodzi glosno.

Jesli przestanie chodzic to inna sprawa.

Z powodu tego iz lozyska slizgowe ( prawdopodobnie teflonowe) w silniczku rozkalibrowaly sie, wirnik silniczka nie jest w osi z korpusem.

Wentylator stracil zdolnosc chlodzenia moze okolo 5% - 10%.

Naturalnie nie jest to powod do radosci, ale calkowita tragedia to jeszcze nie jest.

pozdrowienia,

(Sik) #4

Mój CPU to AMD Athlon 1.1 Giga, ale jak już wspominałem, procesor planuje kupić

(Błażej) #5

Rozkręć obudowe, wyczyść porządnie wszystkie wiatraki/radiatory i zamontuj spowrotem

(Sik) #6

Dzięki to pomogło. Przy czyszczeniu musiałem pominąć kilka ważnych miejsc. Także temat można ująć za zamknięty. Pozdrowienia! !!

PS. A jak można usunąć ten temat do śmietnika, bo jestem zarejestrowany od 7 Października i nie mogę się połapać. Z góry dzięki!