Mam problem z wiatraczkiem chłodzącym procesor

Od wczoraj mam problem z wiatraczkiem chłodzący procesor. Gdy włączam komputer wiatraczek bardzo głośno pracuje. Po chwili wszystko jest w porządku, ale po kilkunastu minutach wiatraczek znowu daje mi się we znaki.

Czyściłem wszystkie wiatraczki jakie mam zamontowane, a przy okazji wyczyściłem wszystkie inne podzespoły. Ale to nic nie daje. Wiem, że najlepszym wyjściem jest zakupić nowy wiatraczek, albo i nowy procesor, ale może wy wiecie, jak uniknąć zakupu nowego zestawu chłodzącego. Planuje kupić nowy procesor, ale dopiero pod koniec października, a ja potrzebuje komputera, lecz boję się, że procesor mi się spali. Więc jeżeli znacie jakieś inne metody, to dajcie znać.

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 20:01

PS. Dawajcie odpowiedzi jak najszybciej, bo i teraz wiatraczek nie pracuje jak powinien, a procesor może w każdej chwili przestać działać.

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 20:04

Aha i jeżeli wiecie, jakie są najtańsze ceny wiatraczków, to piszcie.

Wiatraczek jest do wymiany… u mnie w sklepie w mieście wiatraczki zaczynają się od 12PLN, ale to zależy jaki masz CPU.

Wentylator definitywnie do wymiany, ale nie panikuj, z procesorem nie powinno sie nic stac jesli wentylator chodzi glosno.

Jesli przestanie chodzic to inna sprawa.

Z powodu tego iz lozyska slizgowe ( prawdopodobnie teflonowe) w silniczku rozkalibrowaly sie, wirnik silniczka nie jest w osi z korpusem.

Wentylator stracil zdolnosc chlodzenia moze okolo 5% - 10%.

Naturalnie nie jest to powod do radosci, ale calkowita tragedia to jeszcze nie jest.

pozdrowienia,

Mój CPU to AMD Athlon 1.1 Giga, ale jak już wspominałem, procesor planuje kupić

Rozkręć obudowe, wyczyść porządnie wszystkie wiatraki/radiatory i zamontuj spowrotem

Dzięki to pomogło. Przy czyszczeniu musiałem pominąć kilka ważnych miejsc. Także temat można ująć za zamknięty. Pozdrowienia! !!

PS. A jak można usunąć ten temat do śmietnika, bo jestem zarejestrowany od 7 Października i nie mogę się połapać. Z góry dzięki!