Mam problem z włączeniem gry the sims 2

Mam problem z włączeniem gry the sims 2. Zainstalowałam grę od razu z directX 9.0. Nie było żadnych problemów z zainstalowaniem. Powiem może od razu że kilka dni temu także tą grę instalowałam na początku mi działała ale później już nie;/ był ten sam problem co teraz. Po prostu przy włączeniu ikony z gry i włożeniu płyty nr 1. (disc 1) Wyskakuje mi normalnie taka biała ramka z napisem the sims 2 i po chwili znika i koniec, a komputer normalnie pracuje tak jakby chciał otworzyć grę. Co mam zrobić? Pomóżcie

kArOlCiAq :slight_smile: a próbowałaś zrobić tak:

  • odinstaluj grę,

  • usuń pozostałości po niej,

  • przeczyść rejestr,

  • zainstaluj ponownie.

Zobacz czy chodzi.

Podaj jeszcze do przypadku konfigurację kompa.

Gdy zniknie ramka daj Ctrl+Alt+Del i zobacz w procesach czy jest tam sims2.exe, jeśli nie ma to reinstaluj gre, jeśli jest to znaczy że z jakiegoś powodu nie może odpalić, może CD jest uszkodzone, wiem że na początku zawsze intensywnie czyta CD/DVD. Gra jest oryginalna :?: :mrgreen:

Tak, wersja jest oryginalna… Postanowiłam spróbować jeszcze raz włączyć grę ale innym sposobem bo weszłam w start i tam od razu był skrót do the sims 2 włożyłam płytkę i wyskoczyło:

Nie znaleziono karty graficznej w standardzie DirectX 9.0. Sprawdź czy masz kartę graficzną zgodną z DirectX 9.0c i zainstalowane najnowsze wersje sterowników oferowanych producenta karty.

O co chodzi?! :frowning: :\