Mam problem z wolnym pobieraniem

Witam,

Mam problem z pobieraniem poprzez światłowód. Dzisiaj w pewnym momencie internet znacząco zwolnił. Jak obserwowałem na SpeedTest.pl najpierw miałem 5 Mb/s pobierania, później 4 Mb/s… aż tak do 1-2 Mb/s, które się utrzymuje. W dodatku co jakiś czas internet przerywa na 2-3 sekundy połączenie. Co ciekawe - wysyłanie osiąga aż 200 Mb/s więc wykres prędkości wygląda mniej więcej tak: 2 ms Ping, 2 Mb/s pobieranie, 200 Mb/s wysyłanie.

Internet mam od Orange i dzwoniłem w tej sprawie na infolinię. Tam dowiedziałem się, że wszystko okej po ich stronie i wysyłają 600 Mb/s, czyli tak jak mam w pakiecie. Pobrałem też aplikację mój Funbox na telefon i za jej pośrednictwem wykonałem naprawę routera. Ta pokazała mi, że wszystko jest okej.

Test wykonywany był na różnych urządzeniach. Komputer podpięty kablem do routera, smartfony i laptopy pokazują ten sam wynik i tak samo źle działa na nich internet. Router resetowałem poprzez przycisk a następnie jak nie pomogło poprzez odłączenie z gniazdka na około 10 sekund.

Z góry dzięki za pomoc.

Możliwe, że ONT i instalacja łącza u ciebie. Niech przyjedzie serwis i obada instalację.

Jak jest podłączony komputer do routera u Ciebie? Kabel, czy wifi? Jakieś urządzenia po drodze?