Mam problem ze spyware

Witam

Kolega pożyczył mi gre na której był spyware (on o tym nie wiedział bo gra była z ryniasza) wyskakuje mi teraz komunikat critical system error i gdy klikam na ten komunikat to pokazuje mi sie taka strona (nie podam bo wirus) i nie wiem czy zainstalować ten program czy co

Usunąć tego wirusa próbowałem programami takimi jak nero Spybot - Search & Destroy, Ad-Aware i nic nie pomogło. Gdy włanczam komputer pokazuje mi sie komunikat że to trojan i że system go usuną ale tak jest za każdym razem CO ROBIĆ !!

Za nic nie ściągaj tego pliku!

Możliwe, że jest to kolejny wirus (dzisiejsze wirusy w taki sposób zarażają).

Jeśli S&D nie działa, to spróbuj inne programy z dp…

P.S. Usuń ten link, bo ktoś to jeszcze ściągnie…

sprubuj jakimś skanerem anty wirusowym np : avastem

Tak to na pewno virus. W linku masz opis i sposób usunięcia.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … &p=339347&

Avast tu na pewno nie pomoże.

krytyczny błąd systemu sprawdź. sprawdz podglą zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

@De Niro - spokojnie. Widać, że nie miałeś nigdy takiego wirusa :stuck_out_tongue: hehe… nachalność zabija :stuck_out_tongue:

Użyj narzędzia SmitFraudFix (opcja 2 w trybie awaryjnym).

Po wykonaniu daj log z HijackThis plus z SilentRunners.

De Niro W tym przypadku jest to jak najbardziej wirus, a dokładniej spyware. Najnowsze śmieci podszywają się pod różne błędy, przypominają nazwy plików systemowych etc. Na przykład wsadzają pliczek svchost.exe do C:\Windows tak żeby ktoś kto trochę się zna mógł pomylić ścieżkę i usunąć prawidłowy plik.

ale co to za wirus, ad aware na płycie CDROM :?:

edit:

pewnie ściągnął jakiś ■■■■ z p2p i dał “kumplowi” :]

Pozdrówcie go ode mnie :wink:

Chodzi o Virusburst, kolega cs_maniak_cool skasował link do stronki ale mógł zostawić nazwę. W moim linku pełne objaśnienie

Jest taki bardzo dobry program do usuwania spyware m.in. Acronis Pivacy Expert Suite Personal. Usunie ci to od razu tylko musisz uważać poniewasz w niektórych programach spyware jest i go tolerujemy np. w Bearshare. także przed skasowaniem tego co znajdzie musisz najpierw sprawdzic co usuwasz.